Новини

Атестація студентів спеціальності 051 Економіка за освітньо-професійною програмою «Економіка та бізнес» у вигляді захисту кваліфікаційної роботи

18.06.2020 на платформі Skype в режимі відеоконференції відбулась атестація студентів спеціальності 051 Економіка за освітньо-професійною програмою «Економіка та бізнес» у вигляді захисту кваліфікаційної роботи. Студенти підготували доповіді та презентації з тем дослідження. Кваліфікаційні роботи виконані на актуальні теми, враховуючи сучасні тенденції в економіці, а саме: «Розробка та обґрунтування бізнес-планування на підприємстві ПрАТ «Дніпроспецсталь», «Фінансова політика в закладах ресторанного господарства України», «Бюджетування, як ефективний метод управління підприємством на прикладі ТОВ «Новоолексіївський елеватор», «Кластерний підхід в реалізації державної політики регіонів України», «Сучасний стан банківської системи України», «Фінансове забезпечення розвитку енергетичного сектора України», «Розподіл ренти в національній економіці України» та ін.
Екзаменаційна комісія для проведення атестації здобувачів вищої освіти та присвоєння кваліфікації за ступенем вищої освіти бакалавр працювала у складі: голова ЕК Марченко О.А. – д.е.н., завідувач кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу, члени комісії: Гурбик Ю.Ю. – к.н.держ.упр., старший викладач кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу, Біляєв С.С. – к.е.н., старший викладач кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу, Шевчук О.О. – директор туристичного агенства «Мир путешествий», секретар Сальнікова М.В. – старший лаборант кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу.

Звітна конференція з виробничої практики студентів магістратури спеціальності 051 Економіка за освітніми програмами «Керівництво персоналом та економіка праці», «Економіка та адміністрування в охороні здоров’я».

4 травня о 13-00 на платформі Zoom відбулась звітна конференція з виробничої практики студентів магістратури спеціальності 051 Економіка за освітніми програмами «Керівництво персоналом та економіка праці», «Економіка та адміністрування в охороні здоров’я».
Виробнича практика проходила з 13 квітня по 22 травня на підприємствах за різними видами діяльності, а саме Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Мелітопольської міської ради Запорізької області, Костянтинівська сільська рада, ПП «Акимов М.С.» м. Мелітополь, ТОВ «ТК ПОЖСОЮЗ» м. Мелітополь, ФОП «Агро-сила» м. Мелітополь, ПСП «Зоря» смт. Чернігівка, Запорізька обл., Головне відділення «Ощадбанк» м. Волноваха, Донецька обл., Комунальне некомерційне підприємство «Молочанський центр первинної медико-санітарної допомоги» Токмацької районної ради, Медичний центр «Лекар» м. Запоріжжя, Комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр» Токмацької районної ради. та ін.
Студенти в своїх доповідях поділились інформацією про підприємство (за наданим планом), враженнями про проходження практики та набутими компетентностями.
Керівник виробничої практики від університету, завідувач кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу, д.е.н. Марченко О.А зазначила, що не зважаючи на онлайн-формат проведення конференції, захід вразив своєю результативністю, а доповіді студентів змістовністю та інформативністю.

Викладачі кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу провели профорієнтаційну платформу «Чому саме економіка?»

14 травня 2020 року викладачами кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу МДПУ імені Б.Хмельницького була проведена профорієнтаційна платформа «Чому саме економіка?». Зустріч відбулася з випускниками Привільненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Генічеської районної ради Херсонської області та Генічеської санаторної загальноосвітньої школи-інтернат І ступеня м. Генічеськ Херсонської обласної ради. Завідувач кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу, д.екон.н. Марченко О.А. зазначила, що сучасна економіка є пріоритетною сферою людської життєдіяльності, без якої неможливий розвиток будь-якого суспільства та перспективною наукою для активної та енергійної молоді з креативним мисленням.
Також Оксана Анатоліївна ознайомила гостей заходу ще з однією не менш затребуваною спеціальністю «Готельно-ресторанне господарство та туристичний бізнес», яка передбачає підготовку кваліфікованих фахівців (бакалаврів), які здатні розв’язувати складні спеціалізовані завдання та практичні проблеми, пов’язані з професійною діяльністю в закладах готельно-ресторанного господарства та туристичного бізнесу. Фахівці готуються для організаційно-управлінської, господарської, комерційної та науково-дослідної діяльності у сфері туризму, готельного господарства, ресторанного сервісу, курортної справи.
Крім того учасники зустрічі отримали вичерпну інформацію про особливості вступу та навчання на спеціальності кафедри та були запрошені здобути вищу освіту в МДПУ імені Б.Хмельницького.


Відкрита лекція з дисципліни «Бюджет і регулювання економіки»

4 травня 2020 року доцентом кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу Леушиною О.А. була проведена лекція з дисципліни «Бюджет і регулювання економіки», тема лекції – Регіональна економічна політика.
Під час лекції розглянуто основні завдання регіональної політики, взаємовідносин «регіон-місцеве самоврядування», які передбачають окреслення функцій територіальних, муніципальних органів різного рівня, визначення завдань розвитку регіонів, регулювання ринкових відносин у межах територій, вирішення питань оперативного управління господарством.


Відкрита лекція з дисципліни «Основи туризмознавства»

Викладачі кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу МДПУ імені Богдана Хмельницького, під час, карантину активно проводять он-лайн заняття та інші заходи для студентів університету.
30 квітня старший викладач кафедри Гурбик Ю.Ю. провів відкриту лекцію з дисципліни «Основи туризмознавства» на тему «Європа – провідний рекреаційний регіон світу», для студентів 1 курсу спеціальності 241 Готельно-ресторанна справа. В ході заняття студенти ознайомилися з видатними туристичними об’єктами та пам’ятками провідних європейських країн, вивчили їх найвідоміші курорти та отримали ґрунтовні знання стосовно теоретичних аспектів розвитку туристсько-рекреаційних регіонів світу.


Вікторина «Economics and Ecology»

22 квітня викладачі кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу провели вікторину «Economics and Ecology», яка була присвячена Всесвітньому дню Матері-Землі.
Учасниками вікторини були здобувачі вищої освіти спеціальності 051 Економіка та 241 Готельно-ресторанна справа. Модератор заходу Гурбик Ю.Ю. зазначив, що зараз все більшої популярності набуває новий напрямок економічної науки, який на основі економічних законів та механізмів досліджує актуальні питання та проблеми пов`язані з навколишнім середовищем, які сприяють зменшенню забруднення природи, забезпечують енергозбереження та охорону біологічного різноманіття у світі. Саме за цим актуальним напрямком – економічна екологія, було проведено онлайн-вікторину.