Організаційна робота

Марченко О.А. входить до робочої групи з моніторингу виконання міської моделі міжкультурної інтеграції м. Мелітополь. Оксана Анатоліївна взяла участь у виконанні заходів стратегії інтеркультурного розвитку                         м. Мелітополь, а саме у роботі над проектом презентаційного видання «Смакує по-мелітопольськи».

Марченко О.А. є членом громадської організації «Спілка краєзнавців Мелітопольщини». Брала участь в організації та проведенні краєзнавчої вікторини для студентів спеціальності «Географія» та «Туризм».

Доц. кафедри Марченко О.А. приймала участь у тренінгу для експертів НАЗЯВО на базі Запорізького національного університету (наказ №236/01-07 від 09.12.2019р.).

2 березня 2020 року за ініціативи завідувача кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу, д.е.н. Марченко О.А. на базі освітньо-наукової лабораторії «Готельно-ресторанного та туристичного бізнесу» Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького пройшов міжкафедральний науково-методичний семінар «Нематеріальна культурна спадщина, як сучасний туристичний ресурс: досвід, практика, інновації», який зібрав усіх зацікавленних осіб, які мають досвід знання і бажання досліджувати актуальні проблеми туристичної галузі, культурології, музеєзнавства, сприяти визнанню унікальних традицій (звичаїв, обрядів), культурних пам’яток України, які формують туристичний імідж міста, держави.

Серед запрошених гостей були присутні керуючий справами виконкому Мелітопольської міської ради Семікін М.О., радник мера з питань інтеркультурності міста Афанасьєва Л.В., керівник Мелітопольського лабораторного центру МОЗ України Скляров Р.В., голова ГО «Спілка краєзнавців Мелітопольщини» Воровка В.П., директор Мелітопольського краєзнавчого музею Ібрагімова Л.Р., директор рекламного агентства «WIZARD» Сорокін О.В., представники етнічних товариств Мелітополя.
Окремим питанням семінару було обговорення презентації видання «Смакує по-мелітопольськи». По закінченню заходу учасники семінару мали змогу продегустувати страви, представлені у виданні (інформація міститься за посиланням https://www.facebook.com/business.mdpu/).

20 червня 2019 р.  для дітей м. Мелітополя викладачі кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу  Марченко О.А., Сальнікова М.В. разом зі студентами спеціальності «Готельно-ресторанна справа» організували майстер-клас по приготуванню шоколадного фондю з фруктами, який відбувся в освітньо-науковій лабораторії «Готельно-ресторанного та туристичного бізнесу» (інформація міститься за посиланням https://www.facebook.com/business.mdpu/).

29 вересня 2019р. викладачі кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу брали участь у святкуванні Дня міста з презентацією послуг, які надає освітньо-наукова лабораторія готельно-ресторанного та туристичного бізнесу.

13.10.2019р. викладачі кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу брали участь у Бізнес-Fest «Покровський Ярмарок» з презентацією послуг, що може надавати Лабораторія готельно-ресторанного та туристичного бізнесу (інформація міститься за посиланням https://www.facebook.com/business.mdpu/).

З 31.10.2019 року по 13.11.2019 року викладачами кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу на базі Освітньо-наукової лабораторії готельно-ресторанного та туристичного бізнесу» було проведено 2 сертифікаційні програми «Логістична майстерність»  (керівник – к.е.н., ст. викл. Біляєв С.С.) та “Сучасна організація туристичного бізнесу”  (керівник – к.н.держ. упр., ст.викл. Гурбик Ю.Ю.). Сертифікаційні курси привернули увагу 20 учасників, які отримали поглибленні знання та оволоділи компетентностями у сферах організації туристичної діяльності в Україні та управління логістичними процесами на підприємствах (інформація міститься за посиланням https://www.facebook.com/business.mdpu/).

4 листопада 2019 року під керівництвом доц. Марченко О.А. та ст.викл. Гурбика Ю.Ю. студенти кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу теж долучились до проведення Всесвітнього дня сендвіча. Вони підготували презентації з історії, видів, виготовлення страви, власноруч приготували різноманітні сендвічі та оформили їх подачі. Багато цікавого підготували студенти в своїх презентаціях (інформація міститься за посиланням https://www.facebook.com/business.mdpu/).

19 грудня 2019 року викладачі кафедри привітали науково-педагогічних працівників від кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу зі святом Святого Миколая (інформація міститься за посиланням https://www.facebook.com/business.mdpu/).

22 квітня 2020 року викладачі кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу провели вікторину «Economics and Ecology», яка була присвячена Всесвітньому дню Матері-Землі. Учасниками вікторини були здобувачі вищої освіти спеціальності 051 Економіка та 241 Готельно-ресторанна справа. Модератор заходу Гурбик Ю.Ю. зазначив, що зараз все більшої популярності набуває новий напрямок економічної науки, який на основі економічних законів та механізмів досліджує актуальні питання та проблеми пов`язані з навколишнім середовищем, які сприяють зменшенню забруднення природи, забезпечують енергозбереження та охорону біологічного різноманіття у світі. Саме за цим актуальним напрямком – економічна екологія, було проведено онлайн-вікторину (інформація міститься за посиланням https://www.facebook.com/business.mdpu/).

Викладачі кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу МДПУ імені Богдана Хмельницького, під час, карантину активно проводить он-лайн заняття та інші заходи для студентів університету. 30 квітня старший викладач кафедри Гурбик Ю.Ю. провів відкриту лекцію з дисципліни «Основи туризмознавства» на тему «Європа – провідний рекреаційний регіон світу», для студентів 1 курсу спеціальності 241 Готельно-ресторанна справа. В ході заняття студенти ознайомилися з видатними туристичними об’єктами та пам’ятками провідних європейських країн, вивчили їх найвідоміші курорти та отримали ґрунтовні знання стосовно теоретичних аспектів розвитку туристсько-рекреаційних регіонів світу (інформація міститься за посиланням https://www.facebook.com/business.mdpu/).

4 травня 2020 року доцентом кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу Леушиною О.А. була проведена лекція з дисципліни «Бюджет і регулювання економіки», тема лекції – Регіональна економічна політика.
Під час лекції розглянуто основні завдання регіональної політики, взаємовідносин «регіон-місцеве самоврядування», які передбачають окреслення функцій територіальних, муніципальних органів різного рівня, визначення завдань розвитку регіонів, регулювання ринкових відносин у межах територій, вирішення питань оперативного управління господарством (інформація міститься за посиланням https://www.facebook.com/business.mdpu/).

14 травня 2020 року викладачами кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу МДПУ імені Б.Хмельницького була проведена профорієнтаційна платформа «Чому саме економіка?». Зустріч відбулася з випускниками Привільненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Генічеської районної ради Херсонської області та Генічеської санаторної загальноосвітньої школи-інтернат І ступеня м. Генічеськ, Херсонської обласної ради. Завідувач кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу, д.екон.н. Марченко О.А. зазначила, що сучасна економіка є пріоритетною сферою людської життєдіяльності, без якої неможливий розвиток будь-якого суспільства та перспективною наукою для активної та енергійної молоді з креативним мисленням. Також Оксана Анатоліївна ознайомила гостей заходу ще з однією не менш затребуваною спеціальністю «Готельно-ресторанне господарство та туристичний бізнес», яка передбачає підготовку кваліфікованих фахівців (бакалаврів), які здатні розв’язувати складні спеціалізовані завдання та практичні проблеми, пов’язані з професійною діяльністю в закладах готельно-ресторанного господарства та туристичного бізнесу. Фахівці готуються для організаційно-управлінської, господарської, комерційної та науково-дослідної діяльності у сфері туризму, готельного господарства, ресторанного сервісу, курортної справи. Крім того учасники зустрічі отримали вичерпну інформацію про особливості вступу та навчання на спеціальності кафедри та були запрошені здобути вищу освіту в МДПУ імені Б.Хмельницького (інформація міститься за посиланням https://www.facebook.com/business.mdpu/).

4 травня о 13-00 на платформі Zoom відбулась звітна конференція з виробничої практики студентів магістратури спеціальності 051 Економіка за освітніми програмами «Керівництво персоналом та економіка праці», «Економіка та адміністрування в охороні здоров’я». Виробнича практика проходила з 13 квітня по 22 травня на підприємствах за різними видами діяльності, а саме Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Мелітопольської міської ради Запорізької області, Костянтинівська сільська рада, ПП «Акимов М.С.» м. Мелітополь, ТОВ «ТК ПОЖСОЮЗ» м. Мелітополь, ФОП «Агро-сила» м. Мелітополь, ПСП «Зоря» смт. Чернігівка, Запорізька обл., Головне відділення «Ощадбанк»           м. Волноваха, Донецька обл., Комунальне некомерційне підприємство «Молочанський центр первинної медико-санітарної допомоги» Токмацької районної ради, Медичний центр «Лекар» м. Запоріжжя, Комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр» Токмацької районної ради. та ін. (інформація міститься за посиланням https://www.facebook.com/business.mdpu/).

Студенти в своїх доповідях поділились інформацією про підприємство (за наданим планом), враженнями про проходження практики та набутими компетентностями. Керівник виробничої практики від університету, завідувач кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу, д.е.н. Марченко О.А зазначила, що не зважаючи на онлайн-формат проведення конференції, захід вразив своєю результативністю, а доповіді студентів змістовністю та інформативністю (інформація міститься за посиланням https://www.facebook.com/business.mdpu/).