Профорієнтаційна робота кафедри математики та фізики

кафедра математики

Відбувся попередній захист дисертації аспірантки кафедри педагогіки і педагогічної майстерності Бурцевої О.Г. на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук за спеціальністю 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти.

9 лютого 2021 р. на кафедрі педагогіки і педагогічної майстерності Мелітопольського державному педагогічному університету імені Богдана Хмельницького відбувся попередній захист дисертації аспірантки кафедри педагогіки і педагогічної майстерності Бурцевої О.Г. на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук за спеціальністю 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти.

Тема дисертації: «Формування інформаційної компетентності майбутніх учителів математики засобами медіаосвітніх технологій».

Науковий керівник – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри математики і фізики Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького Бєльчев Павло Васильович.

Рецензенти:
Коробченко Ангеліна Анатоліївна – доктор історичних наук, професор кафедри педагогіки і педагогічної майстерності Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького.
Єрмак Юлія Іванівна – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки і педагогічної майстерності.
Осадча Катерина Петрівна доктор педагогічних наук, доцент кафедри інформатики і кібернетики Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького.

На розширеному засіданні були присутні: Максимов Олександр Сергійович – доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри неорганічної хімії та хімічної освіти Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького; Павленко Анатолій Іванович – доктор педагогічних наук, професор кафедри педагогіки Хортицької національної навчально- реабілітаційної академії; Круглик Владислав Сергійович – доктор педагогічних наук, професор кафедри інформатики і кібернетики; Осадчий В’ячеслав Володимирович – доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри інформатики і кібернетики Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького.

На підставі обговорення дисертаційного дослідження Бурцевої Олени Георгіївни «Формування інформаційної компетентності майбутніх учителів математики засобами медіаосвітніх технологій» на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук за спеціальністю 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти після виправлень зауважень та врахування побажань, рекомендувати до захисту у спеціалізованій вченій раді.

Бажаємо успішного втілення всіх творчих і наукових задумів, наснаги в професійному зростанні та у майбутніх наукових пошуках.

Чому і як студент може впливати на якість освітньої програми

3 лютого 2021 року на кафедрі математики і фізики відбувся семінар на тему: «Чому і як студент може впливати на якість освітньої програми». В семінарі взяли участь викладачі кафедри і здобувачі вищої освіти спеціальності 014.04 Середня освіта «Математика». На зустрічі була присутня голова студентської ради університету Сухомлінова Анастасія, яка наголосила на тому, що студенти – активні учасники освітнього процесу і повинні долучатися до обговорення освітніх програм. В свою чергу завідувач кафедри математики і фізики Муртазієв Е.Г. та гарант ОП Середня освіта Математика Бєльчев П.В. розповіли про освітні програми спеціальності і запропонували здобувачам бути більш активними та долучитися до перегляду освітніх програм і надати свої пропозиції щодо їх удосконалення та покращення.

Олімпіада Інтелектуал з математики на підготовчому відділенні

У Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького продовжується Всеукраїнська олімпіада для професійної орієнтації вступників на основі повної загальної середньої освіти «Інтелектуал».
Завдання Олімпіади: виявлення, розвиток обдарованих вступників, надання їм допомоги у виборі професії, залучення їх до навчання в університеті, реалізація здібностей
талановитих учнів.
З метою дотриманням законодавства України в частині запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 оргкомітет олімпіади відмовився від урочистої церемонії відкриття, захід проводиться у невеличких групах до 20 осіб з обов’язковою термометрією і дистанціюванням.
2 лютого олімпіаду було проведено для слухачів підготовчого відділення з предмету «математика». Журі закінчило роботу з перевірки робіт учасників і подало відомості на розгляд оргкомітету.
Цього тижня олімпіада продовжиться за таким графіком:
3.02.2021 р. – з історії України для слухачів підготовчого відділення;
5.02.2021 р. – з англійської мови для слухачів підготовчого відділення;
5.02.2021 р. – з української мови та літератури для слухачів підготовчого відділення.
7.02.2021 р. – з біології, хімії, математики, інформатики, історії України, географії, української мови та літератури, англійської мови, німецької мови для учнів закладів загальної середньої освіти. Місце проведення – центральний корпус МДПУ; реєстрація з 9.00 до 9.30 (лише для 7.02.2021 р.).
Переможцям можуть нараховуватись додаткові бали до оцінки сертифіката ЗНО з одного відповідного предмету під час розрахунку конкурсного бала в МДПУ імені Богдана Хмельницького. Ці додаткові бали враховуються виключно при вступі на спеціальності, яким надається особлива підтримка (перелік Міністерства освіти і науки України). Додаткові бали, які набрали учасники з предмету «інформатика», враховуються як бали з математики.
Для участі необхідно мати документ, що засвідчує особу.
В університеті медичні маски – обов’язкові; в навчальній аудиторії – за власним бажанням учасника.

Звітна конференція про результати виконання науково-дослідної теми кафедри математики і фізики

03 грудня 2020 року на кафедрі математики і фізики відбулась звітна конференція про результати виконання науково-дослідної теми кафедри “Використання сучасних інформаційних технологій в професійній підготовці та роботі вчителя математики”. Керівник Бєльчев П.В. Під час zoom-конференції було обговорено основні доробки викладачів та співробітників кафедри з січня 2018 року по грудень 2020 року.

Озвучено кількість публікацій зі студентами – 60; кількість публікацій викладачів тези (статті) – 73; фахові видання – 35; міжнародні публікацій – 5; монографії – 3, навчальні посібники – 6, методичні рекомендації – 9; участь у 40 конференціях різного рівня.

Розробка та впровадження громадської ініціативи

З жовтня по грудень 2020 року старшою викладачкою Яковенко А.С. та студенкою заочного відділення магістратури Молодчик Ольгою проводиться реалізація ініціативи “Катайся весело та безпечно” для дітей 5-8 років у партнерстві з ініціативною групою MeloVeloCity,  “Агенцією розвитку Мелітополя” в рамках проєкту “ВелоМіста 2.0”, який впроваджується громадською організацією Спільно HUB за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Команда ініціативи разом із дизайнеркою проєкту, яка є випускницею кафедри математики і фізики, Ганною Івановою розробили презентацію-гру та велосипедні головокрутки для дітей.

02.12 відбувся онлайн семінар-практикум з вчителями перших та других класів за програмою ініціативи.

В четвер 03.12 відбувся інтерактивний урок на тему безпеки руху дітей на колісному транспорті в перших та других класах на базі Мелітопольської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 Мелітопольської міської ради Запорізької області. На уроці діти в ігровій формі вивчали правила безпечного пересування колісним транспортом вулицями міста. Грали в руханку з сигнальними жезлами, які самостійно виготовили на уроці. Всі учні отримали велосипедні головокрутки з елементами математичної гри. Створено електронна форма зворотнього зв’язку, за допомогою якої буде оголошено клас-переможець та проведена презентація даних проєкту.

Ініціатива “Катайся весело та безпечно” реалізовується велосипедними амбасадорами та ініціативною групою MeloVeloCity у партнерстві з Агенція розвитку Мелітополя та Кафедра математики і фізики МДПУ імені Богдана Хмельницького в рамках проєкту “ВелоМіста 2.0”, який впроваджується громадською організацією Спільно HUB за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) USAID Ukraine – USAID Україна.

Опановуємо британський досвід підвищення якості вищої освіти

17 листопада 2020 р. старша викладачка кафедри математики і фізики робила доповідь на міжмодульній сесії «Ukraine Higher Education Teaching Excellence Programme» у складі групи викладачів провідних закладів вищої освіти України, яка зосереджена на оцінці викладання та навчання. Доповідь стосувалась практичного кейсу в оцінюванні студентів. Розглядались приклади робот наших студентів та студентів Національного ТУ «Дніпровська політехніка».

Модерували зустріч завідувачка відділу політики і врядування у вищій освіті Інституту вищої освіти НАПН України Олена Оржель.

В рамках участі у програмі в нашому університеті вже створюється інноваційно-професійне середовище «Teaching Excellence Hub» для викладачів і студентів, метою якого є підвищення інституційної спроможності МДПУ імені Богдана Хмельницького, консолідація та інтеграція позитивного досвіду викладання для підвищення якості вищої освіти.

Викладачі МДПУ вивчають досвід забезпечення якості вищої освіти у Великій Британії

Продовжується участь нашого університету у проекті «Ukraine Higher Education Teaching Excellence Programme», який реалізується Британською Радою в Україні у партнерстві з Інститутом вищої освіти НАПН України, Advance HE (Велика Британія) та за підтримки Міністерства освіти і науки України і Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

У період з 19 по 30 жовтня 2020 р. старша викладачка кафедри математики і фізики Анастасія Яковенко в команді з викладачками нашого університету Ольгою Гончаровою та Тетяною Коноваленко  пройшли перший модуль «Delivering Learning and Teaching in Higher Education» в асинхронному та синхронному онлайн навчанні, яке здійснювали досвідчені тренери Advance HE організації Kathy Wright і Caroline Brennan. Упродовж тренінгів відбулось занурення у такі теми: Curriculum design: designing modules and programmes, Creative and innovative approaches to learning and teaching, High impact pedagogies, Developing your practice in response to online teaching, Developing digital capabilities of staff and students, Capturing Innovation, Change to practice and its Impact, а також представлено сучасні підходи до реалізації освітньої діяльності Problem and Enquiry Based Learning, Collaborative learning, ‘Gamification’ and Game-based learning, Simulation і Narrative.

Крім англомовної програми підготовки британськими тренерами, викладачі нашого університету мали можливість обміну досвідом з колегами з дев’яти інших вишів України, а з представниками Острозької академії відбулась окрема зустріч з метою презентації університетських проєктів.

Семінар «Викладання в умовах дистанційного навчання»

26 жовтня ст. викладачкою Яковенко А.С. було проведено семінар «Викладання в умовах дистанційного навчання» для науково-педагогічних працівників кафедри математики і фізики університету.

Студенти математики стали частиною великої команди волонтерів та організаторів дитячого Велосвята

11 жовтня відбулося традиційне дитяче велосвято «Рух – це життя». Студенти спеціальності “Середня освіта. Математика” під керівництвом старшої викладачки кафедри математики і фізики Яковенко А. С., яка була модератором події, стали частиною великої команди волонтерів та організаторів цього свята. А ними були управління молоді та спорту Мелітопольської міської ради, Центра розвитку дитини «Почемучка», Мелітопольського осередку ГО «Батьки за вакцинацію», ГО «СпільноHUB» та

локальний бізнес. В рамках цієї події проходила демонстрація фізичного експерименту – гіроскопічний ефект зі справжнім велосипедним колесом. Тут діти та дорослі отримували відповіді на питання: чому двоколісний велосипед не падає та чому потрібно скидати швидкість перед поворотом. Студенти отримали досвід роботи в команді та на події міського масштабу.

Відбулось навчання ініціативної групи з м. Мелітополь велосипедних амбасадорів та амбасадорок.

19-20 вересня 2020 року в м. Бердянськ в рамках проєкту «ВелоМіста 2.0», який реалізовується Громадською організацією «Спільно HUB» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), відбулось навчання ініціативної групи з м. Мелітополь велосипедних амбасадорів та амбасадорок. У дводенному навчанні прийняли участь старший викладач кафедри математики та фізики Яковенко А. С. та студентка 1-го курсу магістратури Молодчик Ольга, де набули навичок та знань щодо методик роботи в групах, проєктної діяльності та адвокації розвитку велосипедної інфраструктури міста, а також просування велосипеду як транспорту.

Засідання кафедри з академічної доброчесності

Проведено засідання кафедри математики і фізики “Необхідна складова діяльності
сучасного науковця” за участю Голови комісії Вченої ради університету з питань наукової етики та запобігання академічного плагіату в університеті проф. Найдиш А.В.

Майстерність наших викладачів у міжнародному проєкті Teaching Excellence Programme

Майстерність наших викладачів у міжнародному проєкті Teaching Excellence Programme29 травня 2020 р. викладачі нашого університету Ольга Гончарова, Тетяна Коноваленко, Анастасія Яковенко успішно впорались з наступним завданням-викликом щодо мікровикладання на платформі ZOOM в групах з колегами з інших українських ЗВО та фасилітаторами з Британської Ради та Інституту вищої освіти НАПН України.

Мікровикладання є частиною міжнародного проєкті Teaching Excellence Programme, який  реалізується Британською Радою в Україні у партнерстві з Інститутом вищої освіти НАПН України, Advance HE (Велика Британія) та за підтримки Міністерства освіти і науки України і Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

Відвідування щотижневих вебінарів, тренерами на яких є Kathy Wright та Caroline Brennan, допоможуть команді наших викладачів на чолі з ректором Анатолієм Солоненком підвищити якість вищої освіти в університеті шляхом розвитку інституційної спроможності щодо вдосконалення викладання і навчання.

День відкритих дверей на кафедрі математики і фізики

15 травня 2020 року о 13.00 кафедрою математики і фізики був
проведений День відкритих дверей онлайн в режимі Zoom. На заході були
присутні учні 11-х класів Сокологірненської ЗОШ І-ІІІ ступенів, с.
Сокологірне, Генічеського району, Херсонської області, ОНЗ Приазовської
СШ I-III ступенiв «Азимут» смт. Приазовське, Приазовського району,
Новопилипівської філії I-III ступенів, с. Новопилипівка, Мелітопольського
району.
На початку заходу старший викладач кафедри математики і фізики
Сюсюкан Ю.М. виступив з вітальним словом та розповів майбутнім
абітурієнтам про студентське життя на факультеті інформатики, математики
та економіки, про умови проживання в гуртожитках університету та
можливості кар’єрного росту випускників освітньої програми СО
«Математика». Старший викладач кафедри математики і фізики
Муртазієв Е.Г. окреслив основні переваги навчання на освітній програмі СО
Математика, розповів про різні види практик, які проходять студенти-
математики та основні сертифікаційні програми для вчителів математики.
Майбутні абітурієнти брали активну участь у зустрічі, задаючи питання про
умови та вартість проживання у гуртожитках, ціну контрактів, умови
отримання стипендій.
Зустріч пройшла в теплій, дружній атмосфері, абітурієнти отримали
відповіді на хвилюючі їх запитання і кафедра математики і фізики
сподівається зустрітися з цими випускниками в статусі студентів освітньої
програми «Математика».

На кафедрі прикладної математики та інформаційних технологій відбувся День відкритих дверей онлайн

На кафедрі прикладної математики та інформаційних технологій відбувся День відкритих дверей онлайн
У середу, 6 травня 2020 року, на факультеті інформатики, математики та економіки відбувся День відкритих дверей онлайн.
Захід пройшов під гаслом «Карантин не завадить! Проводимо День відкритих дверей онлайн» і став цікавою альтернативою традиційного заходу, у рамках якого абітурієнти разом із батьками мали змогу отримати необхідну інформацію про навчання на факультеті, спеціальності аби надалі зробити перший крок до своєї освіти у Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького.
На початку заходу декан факультету Бєльчев П.В. виступив з вітальним словом та окреслив переваги навчання на факультеті, можливості кар’єрного росту випускників та конкурентні переваги МДПУ на ринку праці.
Кафедру прикладної математики та інформаційних технологій представляв доцент Павленко О.М. Він ознайомив слухачів з особливостями вступу за спеціалізацією 126 Інформаційні технології та в інтерактивному режимі продемонстрував потенційним студентам, які посади вони можуть займати після навчання.
Відповідальний секретар приймальної комісії Дубяга С.М. відзначила основні моменти вступної кампанії 2020 року.
Про студентське життя учасники онлайн-заходу дізналися від куратора з організаційно-виховної роботи Муртазієва Е.Г.
Факультет інформатики, математики та економіки та кафедра в цілому в черговий раз довели, що готові блискавично відповідати на виклики сьогодення.

Вітаємо з перемогою у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт!

В Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут» підбито остаточні підсумки II туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт 2019/2020 н.р. «Прикладна геометрія, інженерна графіка та технічна естетика».

Відповідно до листів від ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» №22.1/10‑713 від 12.03.2020 р. і №22.1/10‑778 від 31.03.2020 р., підсумки цьогорічного Конкурсу підбито за результатами першого етапу II туру.

Галузевій комісії Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт «Прикладна геометрія, інженерна графіка та технічна естетика» надійшло 149 студентських наукових робіт 237 студентів-авторів з 37 закладів вищої освіти 14 міст України.

Галузева комісія Конкурсу забезпечила рецензування цих робіт. За результатами рецензування визначено кращі студентські наукові роботи.

Дипломом І ступеня було нагороджено студентку Бовтуту Світлану (науковий керівник – Найдиш Андрій Володимирович, завідувач кафедри прикладної математики та інформаційних технологій).

Дипломом ІІІ ступеня було нагороджено студентів Лазаренка Михайла та Ситнік Яну (науковий керівник – Павленко Олександр Михайлович, доцент кафедри прикладної математики та інформаційних технологій).

Колектив Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького вітає студентів та їх керівників з перемогою та бажаємо творчих і наукових успіхів у подальшій роботі!

28.04.2020 року відбувся захист курсових робіт здобувачів 137-п групи природничо-географічного факультету

28.04.2020 року відбувся захист курсових робіт здобувачів 137-п групи природничо-географічного факультету, першого рівня вищої освіти (бакалаврський), спеціальності 014 Середня освіта (Історія) за ОП «Середня освіта. Історія». Захист проводився в режимі онлайн конференції Zоом згідно Положення про курсові роботи в Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького

Комісія у складі викладачів кафедри педагогіки і педагогічної майстерності (д.іст.н., проф. Коробченко А.А., к.пед.н., доц. Попелешко Ю.І., к.пед.н., ст. викл. Єрмак Ю.І) уважно вислухали доповіді та переглянули презентації здобувачів за результатами проведених науково-педагогічних досліджень. Здобувачі вищої освіти показали глибокі теоретичні знання з педагогіки. Було видно, що студенти оволоділи первинними навичками дослідної роботи, а саме: збирати дані, аналізувати, творчо осмислювати, формулювати висновки; надавати свої пропозиції і рекомендації з предмету дослідження. Роботи виконані грамотною літературною українською мовою, оформлені у відповідності до вимог. Здобувачі показали вміння розробляти й формулювати обґрунтовані пропозиції щодо удосконалення процесів, досліджених в роботі. На захисті продемонстрували глибокі знання з теми дослідження, твердо і впевнено відповідали на запитання членів комісії.

Огляд сучасних наукометричних баз даних і систем та специфіка публікацій статей на прикладі Scopus та Web of Science

7 квітня 2020 року на кафедрі математики і фізики в online режимі (Skype) відбувся науково-методичний семінар на тему: «Огляд сучасних наукометричних баз даних і систем та специфіка публікацій статей на прикладі Scopus та Web of Science».

На семінарі були присутні всі члени кафедри математики і фізики. Старший викладач кафедри Муртазієв Е.Г. ознайомив присутніх з існуючими сучасними наукометричними базами даних, а також розповів про загальнодоступний портал SCImago Journal & Country Rank, що включає в себе журнали та наукові показники країн, які розроблені на основі інформації, що є в базі даних Scopus. Викладачам кафедри було запропоновано посилання на профільні наукометричні видання для того, щоб кожен зміг для себе обрати відповідну тематичну категорію.

(https://upjpress.is/journals/japanese-journal-of-clinical-oncologyhttps://upjpress.is/journals/journal-of-electromagnetic-waves-and-applicationshttps://upjpress.is/journals/journal-of-materials-researchhttps://upjpress.is/journals/journal-of-mechanicshttps://upjpress.is/journals/microelectronics-international)

Семінар пройшов злагоджено та конструктивно. Викладачам запропоновано протягом тижня скласти орієнтовний план публікації статей в представлених наукометричних базах.

Coronavirus



ТЕРМІНОВО: звернення Міністра охорони здоров’я України Іллі Ємця

Дорогі українці!

Моє покликання як лікаря-хірурга – рятувати людські життя, як управлінця – керувати успішною медичною установою, як державного діяча – керувати охороною здоров’я багатомільйонної країни.

Продовження за посиланням https://moz.gov.ua/article/reform-plan/terminovo-zvernennja-ministra-ohoroni-zdorov%e2%80%99ja-ukraini-illi-emcja


Звернення Міністра охорони здоров’я Іллі Ємця у зв’язку з посиленням обмежень під час карантину

Шановні українці!

Влада запровадила карантин. Обмежено  режим роботи транспорту, зачинені кафе, бари, ресторани. На жаль, багато хто сприймає ці заходи легковажно та нехтує встановленими протиепідемічними правилами та способами індивідуального захисту. Я ще раз наголошую, ситуація вкрай серйозна. Не ставте під загрозу своє здоров’я  та здоров’я ваших близьких.

Продовження за посиланням https://moz.gov.ua/article/reform-plan/zvernennja-ministra-ohoroni-zdorov%e2%80%99ja-illi-emcja-u-zv%e2%80%99jazku-z-posilennjam-obmezhen-pid-chas-karantinu


Кабінет Міністрів України інформує!


Все, что вы хотели знать о коронавирусе, но не знали, у кого спросить

В условиях пандемии у людей, не имеющих отношения к медицине, возникает масса опасений и страхов, а также вопросов, на которые не всегда легко найти ответ. Редакция сайта 9 канала побеседовала с заместителем главврача Хайфского окружного отдела здравоохранения доктором Йонатаном Дубновым и спросила его о том, что волнует наших читателей. Подробнее…


Брифінг голови облдержадміністрації Віталія Туринка щодо ситуації, пов’язаної з розповсюдженням коронавірусу

Учні 6-8 класів цікавилися математикою і вчились секретам множення та ділення

5 грудня о 16:30 на базі молодіжного центру people.ua студенти І та ІІІ курсу кафедри математики і фізики провели друге засідання клубу «Цікава математика» під керівництвом ст.викладача Яковенко А.С.

Завітали учні 6-8 класів, які цікавляться математикою і вчились секретам множення та ділення натуральних чисел на 5.

Зустріч пройшла, як вже повелося, в теплій та дружній атмосфері із дітьми та дорослими, які забажали потоваришувати з царицею наук і відкрити для себе математику з нової сторони.

В листопаді 2019 року кафедрою математики і фізики було проведено ряд профорієнтаційних заходів в загальноосвітніх школах м. Мелітополя

В листопаді 2019 року кафедрою математики і фізики було проведено ряд профорієнтаційних заходів в загальноосвітніх школах м. Мелітополя.

26 листопада 2019 року викладачі кафедри математики і фізики доцент Рубцов М.О. та старший викладач Яковенко А.С. відвідали Мелітопольську ЗОШ № 4 І-ІІІ ступенів.

29 листопада 2019 року викладач кафедри математики і фізики доцент Бєльчев П.В. відвідав Мелітопольську ЗОШ № 22 І-ІІІ ступенів.

Під час зустрічі з учнями 11-их класів було проведено бесіду під час якої  доведена інформація про проведення Всеукраїнської олімпіади «Інтелектуал» в Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького, ознайомили з програмою та запросили  прийняти участь.

Доведено інформацію про зміни в проведенні ЗНО в 2020 році, надано всю інформацію щодо вступу на спеціальність.

Викладачі розповіли про факультет інформатики, математики та економіки  та кафедру математики і фізики, ознайомили зі спеціальностями, які готують на факультеті та кафедрі, а також ознайомили учнів із перевагами професії вчителя математики, розповіли про перспективи працевлаштування та подальшого кар’єрного росту. Окремо приділялась увага підготовчому відділенню університету. Учні активно брали участь у дискусії та задавали питання, на які отримали ґрунтовні відповіді.  Наприкінці зустрічі учням було надано рекламну продукцію (буклети) зі спеціальності 014.04 Середня освіта (Математика),  рекламні буклети зі Всеукраїнської олімпіади «Інтелектуал», та буклети факультету інформатики, математики та економіки.


Актуальні питання освітнього процесу в сучасній школі

Актуальні питання освітнього процесу в сучасній школі28 листопада 2019 року кафедрами математики і фізики, педагогіки та педагогічної майстерності був проведений круглий стіл «Актуальні питання освітнього процесу в сучасній школі», учасниками якого стали студенти факультету, які будуть проходити педагогічну практику.

Під час роботи круглого столу доценти Бєльчев П.В, Головкова М.М., Бєльчева Т.Ф., старшій викладачі Стрілець О.В. і Сюсюкан Ю.М., вчитель математики гімназії №10 м. Мелітополя виступили перед студентами з цікавими матеріалами по напрямкам, правилам та особливостям роботи вчителя в загальноосвітній школі. В діалозі зі студентами відповіли на актуальні питання, розглянули педагогічні ситуації та методи їх вирішення.

Студенти групи М119-і Сурженко Вікторія та Раділова Христина виступили з доповіддю про проведену роботу в рамках реалізації наукової теми кафедри математики і фізики «Використання сучасних інформаційних технологій в професійній підготовці та роботі вчителя математики». Студентками, під керівництвом доцента Бєльчева П.В., були проведені теоретичні дослідження проблем методики викладання математики, узагальнено досвід вчителів математики, проведено педагогічний експеримент.

У своєму виступі Сурженко Вікторія розповіла про метод проектів і  представила власний проект «Математична мозаїка», який було реалізовано зі студентами 4-го курсу спеціальності 014 «СО Математика» під час проведення самостійної роботи з дисципліни «Методика викладання математики».

Радилова Христина доповіла про досвід створення дидактичних матеріалів з математики засобами доповненої реальності, а саме про інструменти розробки доповненої реальності та власний досвід алгоритму роботи з цими інструментами.

Присутні з великим інтересом спостерігали тривимірні геометричні об’єкти які з’являлися на сторінках друкованих матеріалів. Студенти виявили бажання використовувати цей досвід при розробці та проведені власних уроків.

Science battles

27 листопада Радою молодих вчених університету (канд. пед. наук Бунчук О.В.) і Науковим товариством студентів і молодих вчених (канд. пед. наук Чорна В.В., канд. пед. наук Яковенко І.О., Севоднєва К.О.) було проведено «Science battles».

У заході прийняла участь команда студентів 119-і та 117-і груп Олена Голуб, Олександра Власенко, Карина Іванченко кафедри математики і фізики спеціальності «СО Математика». Студенти, під керівництвом кандидата фізико-математичних наук Яковенко А.С., креативно презентували свою майбутню професію – вчитель математики.

По результатам проведеного заходу команда отримала звання «кращих науковців» свого факультету.

На базі молодіжного центру «People.ua» відбулося перше засідання клубу «Цікава математика», організованого кафедрою математики і фізики

21 листопада 2019 року на базі молодіжного центру «People.ua» відбулося перше засідання клубу «Цікава математика», організованого кафедрою математики і фізики.

Студенти 117-і групи кафедри математики і фізики факультету інформатики, математики та економіки під керівництвом кандидата фізико-математичних наук  старшого викладача кафедри Яковенко Анастасії Сергіївни та старшого викладача кафедри Сюсюкана Юрія Миколайовича продемонстрували деякі лайфхаки усного рахунку школярам та іх батька міста Мелітополя та району.

Зустріч пройшла в теплій та дружній атмосфері із дітьми та дорослими, які забажали потоваришувати з царицею наук і відкрити для себе математику з нової сторони.

Студенти МДПУ приймають участь в проведенні великого дитячого велосвята

Студенти МДПУ приймають участь в проведенні великого дитячого велосвятаУ сквері Дружби народів міста Мелітополя 20-го жовтня відбулося веселе й захопливе велосвято для дітей «Рух – це життя» на підтримку всесвітнього дня боротьби з поліомієлітом.

Одним з організаторів цієї регулярної події є старший викладач кафедри математики і фізики Яковенко Анастасія Сергіївна.

На свято прийшли більше ніж 100 дітей зі своїми батьками. В якості профорієнтаційної програми студентом кафедри математики і фізики була представлена експериментальна модель гіроскопа у вигляді велосипедного колеса. Всі охочі могли отримати відповідь на питання «Чому двоколісний велосипед не падає?» та проекспериментувати з ручним гіроскопом.

Для дітей 2-8 років були організовані велоперегони. Незалежне суддівство на двох трасах виконували студентки кафедри теорії і методики фізичного виховання та спортивних дисциплін Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, яких організував старший викладач Ушаков Віктор Станіславович.

Співпраця та консультування мелітопольського осередку громадської організації “Батьки за вакцинацію”.
ка

Протягом трьох років старшим викладачем кафедри математики і фізики Яковенко А. С. проводиться співпраця та консультування мелітопольського осередку громадської організації “Батьки за вакцинацію”. За роки співпраці були зроблені дослідження, розроблені й проведені заходи з використанням ймовірнісно-статистичних підходів до представлення інформації громадянам. Була розроблена ймовірнісна-рольова гра “ВакциноБрифінг”. Ця гра у квітні та травні 2018 року була проведена серед студентів МДПУ https://bit.ly/3h6Xxzo та педагогів ЗОШ № 4 https://bit.ly/3i5n3pW. Зараз ця гра проводиться серед здобувачів вищої освіти, які вивчають дисципліну теорія ймовірності та математична статистика в МДПУ імені Богдана Хмельницького https://bit.ly/3lWJ3FL.

«Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність»: 25 викладачів МДПУ прийняли участь у міжнародному освітньому симпозіумі

«Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність»: 25 викладачів МДПУ прийняли участь у міжнародному освітньому симпозіуміМДПУ імені Богдана Хмельницького отримав право участі у масштабному міжнародному проекті «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність» (напрямок ЗВО),  який реалізується Радою з міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX за підтримки Посольства Великої Британії, Посольства США в Україні, Міністерства освіти і науки України та Академія української преси. Учасниками стали викладачі нашого університету, які увійшли у склад двох робочих груп (керівники робочих груп: декан філологічного факультету, професор Коноваленко Т.В. та доцент кафедри педагогіки і педагогічної майстерності Ізбаш С.С.).

Проект стартував із запрошення представників робочих груп у загальній кількості 25 осіб на чолі із ректором університету Анатолієм Солоненко та начальником навчального відділу Ярославою Сопіною на міжнародний освітній симпозіум «Роль освіти в епоху дезінформації та технологічного прогресу», який відбувся 7 жовтня 2019 року у Києві. Для участі у заході до столиці України з’їхалися освітяни з 16-ти міст із педагогічних закладів вищої освіти, які увійшли у проект.

Під час освітнього симпозіуму перед учасниками виступили поважні закордонні та українські гості, журналісти, представники Посольства Великої Британії та Посольства США, а також директорка IREX в Україні Мехрі Дракман.

Президентка IREX Кристин Лорд виступила з вітальним словом і розповіла присутнім важливість даного проекту. Мета IREX – створення справедливого, успішного та інклюзивного світу шляхом розширення можливостей для молоді, сприяння зростанню лідерського потенціалу, зміцнення інституцій та розширення доступу до якісної освіти та інформації. Важливо, що IREX діє у більш ніж 120 країнах світу, де вона співпрацює з урядовими й неурядовими організаціями, засобами масової інформації та освітніми установами. В Україні навчання освітян інфо-медійній грамотності й основам критичного мислення є особливо актуальним, оскільки упродовж довгого часу наша держава перебувала і продовжує перебувати у полі дезінформаційного впливу Російської Федерації. Тому IREX з 2015 року започаткувала програму як розрізняти, виявляти методики дезінформації і маніпулювання. Проект навчає критично аналізувати інформацію у новинних медіа. Дана методологія вже показала свою ефективність у Сербії, Тунісі, США та інших країнах. В Україні вдала реалізація програми відбулась вже у 400 школах, а до зими планується охопити 650 шкіл. Таким чином, в Україні будується усталена модель боротьби з дезінформацією.

Мелінда Сіммонс – амбасадорка Великої Британії в Україні висловила думку про те, що критичне мислення – це головна навичка, щоб розбиратися в медіапросторі, адже інформація стає зброєю. Україна постраждала від інформаційної війни, яку веде Росія, тому боротися можна через проекти IREX, що реалізуються в Україні. Проекти спрямовані на те, щоб навчити вчителів, викладачів краще розбиратися в медіапросторі, аналізувати тексти та допомагати наступному поколінню молоді здобувати навички критичного мислення.

Вільям Тейлор – надзвичайний і повноважний посол США в Україні зазначив, що на сьогоднішній день українські та американські військові активно обмінюються досвідом з метою протидії дезінформації у сучасному світі.

Проте, Україна й до цього часу не має достатньої кількості фахівців, які сприяють формуванню критичного мислення та вміють ефективно протистояти дезінформації й зовнішній пропаганді.

Девид Патрікаракос – британський журналіст, письменник, телеведучий, який розкрив оригінальний погляд на соціальні медіа. Зокрема, він висловив думку, що соціальні медіа побудовані на по тому самому принципу, що і азартні ігри. Головна мета – якомога довше втримати користувача в мережі. Соціальна платформа – це підприємство, яке заробляє гроші. Сьогодні у соціальних мережах розповсюджується постправда, яка апелює до емоцій, підпорядковується брехні та істерії. У соціальних медіа інформацію необхідно фільтрувати, адже там обходять баланси думок, створюють істерію та вносять конфронтацію, розкол серед людей. Соціальні медіа вносять дестабілізацію у суспільство. Часто виникають конфлікти і люди починають боротися один з одним. Головна їх мета – розкол суспільства та формування упереджених стереотипних установок, з категоричним несприйняттям альтернативної точки зору.

Далі учасникам було представлено дві панельні дискусії з різними спікерами У першій панельній дискусії виступили:

– президент Академії української преси, доктор філологічних наук, професор Валерій Іванов,

– заступниця головного редактора KyivPost Ольга Руденко;

– голова правління ГО «Громадське радіо» та Комісії з журналістської етики Андрій Куликов;

– генеральна продюсерка регіонального мовлення ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» Марія Фрей.

Основні тези:

українські медіа сьогодні нерідко «із засобів масової інформації перетворюються на засоби масової дезінформації» (Андрій Куликов);

нинішній ситуації, коли як соціальні, так і традиційні медіа стають джерелом маніпуляцій, чи не найголовнішим завданням медіаосвіти та освіти загалом є навчити людей ставити запитання (Марія Фрей);

якщо зупинитися на трьох простих речах: хто, коли і чому передає нам це повідомлення – уже можна зупинити потік дезінформації (Марія Фрей);

треба вчити дітей, студентів, ставити правильні запитання, а не шукати готових рішень (Марія Фрей);

найкращий спосіб боротьби з дезінформацією – це кожній людині стати фільтром (Марія Фрей);

дотримання професійних стандартів сприяє творенню більш якісної та цікавої журналістики (Андрій Куликов);

сьогодні в Україні вплив соціальних медіа та лідерів думок на порядок денний набагато більший, ніж вплив традиційних ЗМІ (Марія Фрей);

рейтинги свідчать що українці обирають розважальний контент, а не шукають достовірну інформацію у ЗМІ (Марія Фрей);

дотримання професійних стандартів сприяє творенню більш якісної та цікавої журналістики (Андрій Куликов);

функція журналістів – це безпека суспільства. “Основи безпечної життєдіяльності” можна знайти і в якісній журналістиці (Андрій Куликов);

появу Web 2.0 на Заході розглядали як загрозу для традиційних ЗМІ, але тоді люди продовжили підтримувати медіа, бо знали, що журналісти перевіряють інформацію (Валерій Іванов);

на рівні шкільної освіти треба пояснювати, що якісний контент – не безкоштовний: «Якщо ти не платиш за новини, за це платить хтось інший» (Ольга Руденко).

Під час другої панельної дискусії виступили:

– освітній омбудсмен Сергій Горбачов;

– співзасновниця ГО «Смарт освіта» і сайту НУШ, редакторка-засновниця «Української правди. Життя» Галина Титиш;

– керівник проекту/розробник EdEra, викладач фізики Ігор Філіппов;

– керівник експертної групи з питань освіти дорослих та педагогічної освіти директорату освіти дорослих та головного управління вищої освіти Ігор Балуба;

– директорка IREX в Україні Мехрі Дракман.

Головні меседжі сьогоднішнього освітнього симпозіуму:

Боротися з дезінформацією і пропагандою необхідно не через заборону медіаресурсів, а через розвиток критичного мислення.

У студентів необхідно формувати наскрізні уміння критичного мислення та аргументовано доносити свою думку.

Формування успішного громадянина, який шукає у стандартних ситуаціях нестандартні рішення.

У наступні два дні 8-9 жовтня 2019 р. викладачі МДПУ імені Богдана Хмельницького взяли участь у тренінговій програмі базового курсу медіаграмотності від розробників IREX.