Профорієнтаційна роботи кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу

кафедра економіки

Викладачами кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу активно проводиться профорієнтаційна робота. Вона включає в себе поширення інформації про освітні програми кафедри, за якими надаються освітні послуги в університеті. Були оновлені рекламні матеріали у вигляді флаєрів та календарів.

Викладачі кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу співпрацюють з освітніми закладами Запорізької та Херсонської областей, підприємствами за видами діяльності. У ході таких зустрічей викладачі кафедри надають повну та достовірну інформацію майбутнім абітурієнтам про наявні в університеті спеціальності, порядок вступу та переваги навчання в  МДПУ імені Богдана Хмельницького.

Викладачі кафедри брали участь в загальноуніверситетських Днях відкритих дверей 24,25 жовтня, 1,12 листопада 2019 року. Учні шкіл міста завітали і до освітньо-наукової лабораторії «Готельно-ресторанного та туристичного бізнесу». З вітальним словом до гостей звернулась Марченко О.А., вона акцентувала увагу на основних перевагах навчання за освітньо-професійними програмами «Економіка та бізнес», «Готельно-ресторанне господарство та туристичний бізнес» та зазначила, що на кафедрі економіки та готельно-ресторанного бізнесу створені всі умови для цікавого та змістовного навчання та відпочинку студентів. Цікаве дозвілля у поєднанні з навчанням забезпечує нашим студентам незабутні студентські роки. Викладач кафедри Гурбик Ю.Ю. ознайомив майбутніх абітурієнтів з особливостями та базами проходження навчальних та виробничих практик. Він зазначив, що студенти крім теоретичних знань отримують значний практичний досвід, що дасть їм можливість бути конкурентноспроможними на ринку праці країни (інформація міститься за посиланням https://www.facebook.com/business.mdpu/).

19.11.2019 року старший викладач кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу Гурбик Ю.Ю. взяв участь у виїздному Дні відкритих дверей у м. Василівка.

Згідно графіку профорієнтаційної роботи 5 листопада 2019 року викладачі кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу відвідали Мелітопольську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №1 Мелітопольської міської ради Запорізької області. Учні випускних класів мали змогу ознайомитись із особливостями вступу та навчання за освітньо-професійними програмами «Економіка та бізнес», «Готельно-ресторанна справа та туристичний бізнес».

Завідувач кафедри, д.е.н. Марченко О.А. зазначила, що спеціальності кафедри є актуальними та користуються попитом на ринку праці України, а створені в університеті умови дадуть змогу для змістовного навчання та цікавого дозвілля студентів.

Зустріч з керівництвом та учнями школи супроводжувалась змістовною та цікавою презентацією, яку підготували викладачі кафедри. Учні на згадку про зустріч отримали рекламну продукцію: інформаційні флаєра та календарі.

Майбутні студенти були запрошені з відповідним візитом до університету (інформація міститься за посиланням https://www.facebook.com/business.mdpu/).

11.11.2019р. викладачі кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу Марченко О.А., Гурбик Ю.Ю. провели профорієнтаційну роботу на базі освітніх закладів м. Генічеськ. Викладачі кафедр університету відвідали Генічеську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №1 та Генічеську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №4 Генічеської районної ради Херсонської обл., Генічеську санаторну загальноосвітню школу-інтернат І ступеня м. Генічеськ Херсонської обласної ради, Навчально-виховний комплекс “Гімназія – спеціалізована школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов” Генічеської районної ради Херсонської області та Генічеське професійно-технічне училище №27. У ході зустрічей учні мали змогу дізнатися про особливості вступу та навчання на спеціальностях Економіка, Готельно-ресторанна справа, задати питання, які їх цікавили. Для випускників була підготовлена презентація, інформаційні буклети університету, кафедр, календарі (інформація міститься за посиланням https://www.facebook.com/business.mdpu/).

Протягом січня-лютого викладачі кафедри організували профорієнтаційні зустрічі з випускниками ЗОШ м. Мелітополя та Запорізької області. Зокрема ЗОШ № 6, місто Мелітополь та Спеціалізована різнопрофільована школа І- ІІІ ступенів «Прометей», смт. Константинівка.

Була проведена профорієнтаційна робота з учнями 10-11 класів у Мелітопольській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 25 Мелітопольської міської ради Запорізької області. Учні випускних класів мали змогу ознайомитись із особливостями вступу та навчанням за освітньо-професійними програмами «Економіка та бізнес», «Готельно-ресторанна справа та туристичний бізнес».

14 травня 2020 року викладачами кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу МДПУ імені Б.Хмельницького була проведена дистанційна  профорієнтаційна платформа «Чому саме економіка?». Зустріч відбулася з випускниками Привільненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Генічеської районної ради Херсонської області та Генічеської санаторної загальноосвітньої школи-інтернат І ступеня м. Генічеськ Херсонської обласної ради (інформація міститься за посиланням https://www.facebook.com/business.mdpu/).

Розміщення інформації для абітурієнтів з питань вступу та навчання в університеті здійснюється на сторінці кафедри у фейсбук  https://www.facebook.com/business.mdpu/

Презентація освітніх програм та інформаційних матеріалів розміщено на сторінці кафедри  та на сайті університету.

Зустріч із Олександром Файніним.

23 лютого з робочим візитом Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького відвідав керівник туристичного сектору програми USAID Economic Resilience Activity (ERA) Олександр Файнін.
Для почесного гостя провели екскурсію стінами університету, під час якої пане Олександр відвідав STEAM-лабораторію, лабораторію аналітичного контролю та молекулярно-генетичних досліджень, освітньо-наукову лабораторію готельно-ресторанного та туристичного бізнесу, в яких про свої досягнення та наробки розповіли їх керівники.
В освітньо-науковій лабораторії готельно-ресторанного та туристичного бізнесу, завідувач кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу д.екон.н., проф. Марченко О.А. розповіла про досягнення та наукові наробки науково-педагогічних працівників та здобувачів вищої освіти кафедри. Оксана Анатоліївна зазначила, що їх студентство бере активну участь у наукових Всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт в галузі економіки туризму та готельно-ресторанного бізнесу. В 2020 році здобувачка освітньої програми «Економіка та бізнес» здобула І місце у Всеукраїнському молодіжному конкурсі інноваційних проектів розвитку туризму на сільських територіях. Викладачі кафедри є дійсними та активними членами «Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні» та «Спілки гостинності України».
На базі освітньо-наукової лабораторії «Готельно-ресторанного та туристичного бізнесу» Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького було проведено міський науково-методичний семінар «Нематеріальна культурна спадщина, як сучасний туристичний ресурс: досвід, практика, інновації», який зібрав всіх зацікавлених осіб, які мають досвід знання і бажання досліджувати актуальні проблеми туристичної галузі, культурних пам’яток України, які формують туристичний імідж міста, держави. Міський науково-методичний семінар з обговорення та виконання міського проєкту, результатом якого було презентаційне видання «Смакує по-мелітопольські», співавтором якого є д.екон.н., професор кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу Марченко О.А., к.філос.н., доцент Афанасьєва Л.В., к.геогр.н., доцент Арабаджи О.С.
Наприкінці візиту відбулася зустріч з представниками Наукового парку «Melitopol travel university». Декан природничо-географічного факультету Лариса Донченко і доцент кафедри туризму, соціально-економічної географії та краєзнавства, консультант з питань розвитку туризму КУ «Агенція розвитку Мелітополя» Олеся Топалова презентували наробки в галузі туризму, серед яких:
– стратегічні документи регіонального значення;
– регіональні концепції та дорожні карти розвитку туризму;
– інтеркультурні мапи та туристичні путівники;
– інноваційні туристичні маршрути;
– сумісні проєкти із владою міста.
Олександр Файнін зазначив, що є дуже цікаві проєкти, які можливо реалізувати спільно з університетом.

Зустріч НПП кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу з учнями Генічеської санаторної ЗОШ-інтернат

17 лютого 2021 року на платформі Zoom в режимі відеоконференції відбулась зустріч НПП кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу з учнями Генічеської санаторної ЗОШ-інтернат. Під час зустрічі були зазначені особливості вступу та навчання в університеті за освітньо-професійними програмами кафедри «Економіка та бізнес», «Готельно-ресторанне господарство та туристичний бізнес».
Завідувач кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу, д.екон.н., проф. Марченко О.А. зазначила, що сучасна економіка є пріоритетною сферою людської життєдіяльності, без якої неможливий розвиток будь-якого суспільства та перспективною наукою для активної та енергійної молоді з креативним мисленням.
Також Оксана Анатоліївна ознайомила гостей заходу ще з однією не менш затребуваною спеціальністю «Готельно-ресторанне господарство та туристичний бізнес», яка передбачає підготовку кваліфікованих фахівців (бакалаврів), які здатні розв’язувати складні спеціалізовані завдання та практичні проблеми, пов’язані з професійною діяльністю в закладах готельно-ресторанного господарства та туристичного бізнесу. Фахівці готуються для організаційно-управлінської, господарської, комерційної та науково-дослідної діяльності у сфері туризму, готельного господарства, ресторанного сервісу, курортної справи.
Сподіваємось, що наша зустріч дасть можливість відкрити майбутнім абітурієнтам нові перспективи для визначення майбутньої професії.

Zoom-конференція «Чому і як здобувач вищої освіти може впливати на якість освітньої програми?»

10 лютого гарантом освітньо-професійної програми «Економіка та бізнес» доцентом кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу Верховод І.С. було проведено Zoom-конференцію «Чому і як здобувач вищої освіти може впливати на якість освітньої програми?»
У конференції взяли участь здобувачі вищої освіти за освітньо-професійною програмою «Економіка та бізнес», НПП кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу, стейкхолдери освітньої програми.
На заході було розглянуто:
– нормативні документи системи внутрішнього забезпечення якості освіти, зокрема, «Положення про участь здобувачів вищої освіти у забезпеченні якості освіти в Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького»;
– шляхи та механізми впливу здобувачів вищої освіти на удосконалення якості освітнього процесу в Університеті;
– суб`єкти освітнього процесу до яких здобувачі вищої освіти можуть звертатися стосовно покращення якості освітньої програми;
– структуру та особливості освітньої програми «Економіка та бізнес».
Дякуємо за активну участь у конференції та плідну співпрацю!
3 лютого доцентом кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу Гурбиком Ю.Ю., гарантом освітньо-професійної програми «Готельно-ресторанне господарство та туристичний бізнес» було проведено Zoom-конференцію «Чому і як здобувач вищої освіти може впливати на якість освітньої програми?»
Учасниками заходу стали здобувачі вищої освіти за освітньо-професійною програмою «Готельно-ресторанне господарство та туристичний бізнес», НПП кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу, стейкхолдери ОП.
На Zoom-конференції було розглянуто:
– освітньо-професійну програму «Готельно-ресторанне господарство та туристичний бізнес»;
– нормативні документи, які регулюють процес впливу здобувачів вищої освіти на якість освітньої програми в Мелітопольському державному педагогічному університету імені Богдана Хмельницького;
– шляхи та механізми впливу здобувачів вищої освіти на удосконалення якості освітнього процесу в Університеті;
– суб`єкти освітнього процесу до яких здобувачі вищої освіти можуть звертатися стосовно покращення якості освітньої програми.
Дякуємо всім за активну участь та плідну співпрацю!

Конференція з навчальної практики для здобувачів вищої освіти за освітньою програмою «Готельно-ресторанна справа та туристичний бізнес».

01.02.2021 р. професором кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу Марченко О.А. була проведена установча конференція з навчальної практики для здобувачів вищої освіти за освітньою програмою «Готельно-ресторанна справа та туристичний бізнес». Оксана Анатоліївна зазначила мету, завдання практики, ознайомила студентів з програмою, базами проходження практики та вимогами щодо написання звіту з практики. Кожен зі здобувачів отримав індивідуальні завдання – аналіз функціонування підприємства галузі туризму та готельно-ресторанного бізнесу (за вибором).

Наші вітання!

Шановні колеги, друзі, студенти!
Колектив кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу щиро вітає Вас з прийдешніми святами – Новим роком та Різдвом Христовим! Нехай наступний рік буде насичений новими планами та перспективними ідеями, гучними перемогами та чарівними спогадами, збуваються Ваші заповітні мрії, а в душі панують тепло та любов.

Переможниця Всеукраїнського молодіжного конкурсу інноваційних проєктів розвитку туризму на сільських територіях студентка спеціальності 051 Економіка Сурядна Оксана

Ось такі смачні та корисні подарунки отримала наша переможниця Всеукраїнського молодіжного конкурсу інноваційних проєктів розвитку туризму на сільських територіях студентка спеціальності 051 Економіка Сурядна Оксана.
Щиро дякуємо організаторам конкурсу за високу оцінку розробленого нами проєкту та новорічні приємності.

Захист кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти спеціальності 051 Економіка за освітніми програмами «Керівництво персоналом та економіка праці» та «Економіка та адміністрування в охороні здоров’я».

17-18 грудня на платформі Zoom в режимі відеоконференції відбувся захист кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти спеціальності 051 Економіка за освітніми програмами «Керівництво персоналом та економіка праці» та «Економіка та адміністрування в охороні здоров’я».
Здобувачі підготували доповіді та презентації з тем дослідження. Кваліфікаційні роботи виконані на актуальні теми, враховуючи стратегічні пріоритети розвитку економічних систем, а саме: «Удосконалення державного регулювання в системі охорони здоров’я України», «Маркетингова політика (діяльність) на підприємствах машинобудівної галузі України», «Формування інноваційних механізмів управління закладами вищої освіти», «Процеси кластероутворення в системі інноваційного розвитку регіону» та ін.
Екзаменаційна комісія працювала у складі к.н.держ.упр., доц. Гурбика Ю.Ю., к.е.н., доц. Верховод І.С., директора туристичного агенства «Мир путешествий» Шевчук О.О., завідувача відокремленим підрозділом ТМО «Дитяча лікарня» Комунального некомерційного підприємства «Територіальне медичне об’єднання «Багатопрофільна лікарня інтенсивних методів лікування та швидкої медичної допомоги» Мелітопольської міської ради Запорізької області Андроса М.В. під головуванням гаранта освітніх програм – д.е.н, проф., зав.каф. економіки та готельно-ресторанного бізнесу Марченко О.А.
Бажаємо подальших успіхів та нових наукових здобутків нашим випускникам.

Зустріч з учнями шкіл м. Генічеськ.

10 грудня 2020 року викладачі кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу на платформі Zoom в рамках профорієнтаційної роботи провели зустріч з учнями шкіл м. Генічеськ. У ході зустрічі були зазначені особливості вступу та навчання в університеті та за освітньо-професійними програмами кафедри «Економіка та бізнес», «Готельно-ресторанне господарство та туристичний бізнес» (бакалаврського рівня вищої освіти).
Завідувач кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу, д.екон.н., проф. Марченко О.А. зазначила, що сучасна економіка є пріоритетною сферою людської життєдіяльності, без якої неможливий розвиток будь-якого суспільства та перспективною наукою для активної та енергійної молоді з креативним мисленням.
Також Оксана Анатоліївна ознайомила гостей заходу ще з однією не менш затребуваною спеціальністю «Готельно-ресторанне господарство та туристичний бізнес», яка передбачає підготовку кваліфікованих фахівців (бакалаврів), які здатні розв’язувати складні спеціалізовані завдання та практичні проблеми, пов’язані з професійною діяльністю в закладах готельно-ресторанного господарства та туристичного бізнесу. Фахівці готуються для організаційно-управлінської, господарської, комерційної та науково-дослідної діяльності у сфері туризму, готельного господарства, ресторанного сервісу, курортної справи.
Сподіваємось, що наша зустріч дасть можливість відкрити майбутнім абітурієнтам нові перспективи для визначення майбутньої професії.

І Туристичний форум Приазов’я.

10 грудня 2020 року викладачі кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу прийняли участь у значній туристичній події Східної України – І Туристичному форумі Приазов’я. На форумі розглядались важливі напрями розвитку сфери туризму та гостинності Азовського регіону на України вцілому. Спікери веб-семінару надали багато ґрунтовної інформації та корисних порад щодо напрямків розвитку туризму в Приазов’ї.

«Впровадження агротуристичних послуг на територіях фруктових садів Півдня України»

Колектив кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу щиро вітає студентку спеціальності 051 Економіка Сурядну Оксану та її наукового керівника доцента Верховод Ірину Сергіївну з перемогою у фіналі Всеукраїнського молодіжного конкурсу інноваційних проєктів розвитку туризму на сільських територіях в умовах кризових явищ з проєктом «Впровадження агротуристичних послуг на територіях фруктових садів Півдня України» (за зайняте 1 місце).
Бажаємо міцного здоров’я, душевного тепла, значних успіхів, досягнень та звершень. Цікавих ідей та перспектив у виконанні проєкту.
Дякуємо організаторам конкурсу та всім причетним у розробці проєкту.

Відбувся попередній захист кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти спеціальності 051 Економіка

11 листопада на платформі Zoom в режимі відеоконференції відбувся попередній захист кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти спеціальності 051 Економіка за освітніми програмами «Керівництво персоналом та економіка праці» та «Економіка та адміністрування в охороні здоров’я».
Студенти підготували доповіді та презентації з тем дослідження. Кваліфікаційні роботи виконані на актуальні теми, враховуючи стратегічні пріоритети розвитку економічних систем, а саме: «Удосконалення державного регулювання в системі охорони здоров’я України», «Маркетингова політика (діяльність) на підприємствах машинобудівної галузі України», «Формування інноваційних механізмів управління закладами вищої освіти», «Процеси кластероутворення в системі інноваційного розвитку регіону» та ін.
НПП кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу ознайомились з кваліфікаційними роботами студентів, заслухали їх доповіді, обговорили виниклі питання з тем дослідження та рекомендували всі роботи до захисту екзаменаційній комісії, враховуючи всі вимоги щодо виконання кваліфікаційних робіт та академічної доброчесності.

Науково-педагогічні працівники кафедри взяли участь у ІІ Міжнародному науковому форумі «NEW ECONOMICS – 2020»

31.10.2020 року науково-педагогічні працівники кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу взяли участь у ІІ Міжнародному науковому форумі «NEW ECONOMICS – 2020».

На форумі обговорювались та презентувались передові економічні ідеї та пропонувались нові шляхи вирішення актуальних економічних проблем. Форум проходив за чотирма академічними платформами, на яких викладачі кафедри презентували свої доповіді.


Круглий стіл, присвячений Всесвітньому дню туризму

28.09.2020 викладачами та студентами кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу МДПУ імені Богдана Хмельницького було проведено круглий стіл, присвячений Всесвітньому дню туризму.

Учасники та гості заходу занурились у цікаву туристичну подорож рідною Україною. Ознайомились з об’єктами світової спадщини ЮНЕСКО та найвідомішими мандрівниками та першовідкривачами світу.

Наприкінці, організатор заходу доц. Гурбик Ю.Ю. провів вікторину «Ерудований турист». Першокурсники з цікавістю приймали активну участь у вікторині та показали свою високу обізнаність у сфері туризму.


Викладачі кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу  завітали до ЗОШ м. Мелітополя

22.09.2020 року викладачі кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу доц. Гурбик Ю.Ю. та доц. Верховод І.С. у рамках профорієнтаційної роботи завітали до ЗОШ №16, 14 м. Мелітополь.

У ході зустрічі викладачі ознайомили учнів шкіл зі спеціальностями кафедри та особливостями вступу та навчання в університеті.

Присутні на зустрічі отримали інформаційні матеріали університету, рекламні флаєра та календарі кафедри.


Робочий візит заступника голови Запорізької обласної державної адміністрації Олександра Свистуна до університету

21 липня 2020 року відбувся робочий візит заступника голови Запорізької обласної державної адміністрації Олександра Свистуна та заступника начальника Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації Олени Сороченко  у Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького. Це офіційне знайомство посадовців із  нашим  закладом вищої освіти.

Ректор університету Анатолій  Солоненко запропонував сформувати програму візиту як презентацію навчально-наукового та інноваційного вищого навчального закладу третього тисячоліття. І це дійсно так! На сьогодні, університет готує кадри для різних галузей національної економіки та видів діяльності, в тому числі і невиробничу сферу освіти, культури та мистецтва.

В університеті реалізується 88 освітніх програм: першого (бакалаврського − 42), другого (магістерського − 36), третього (освітньо-наукового та наукового − 10) рівнів. Діє дві спеціалізовані вчені ради, видаються наукові фахові журнали і збірники. До складу науково-педагогічних працівників входить 51 доктор наук та 162 кандидати наук.

Про свої досягнення та наробки мала змогу розповісти керівник  освітньо-наукової лабораторії готельно-ресторанного та туристичного бізнесу доцент Оксана Марченко.


Запрошуємо на церемонію вручення дипломів випускникам університету 2020 року


Атестація студентів спеціальності 051 Економіка за освітньо-професійною програмою «Економіка та бізнес» у вигляді захисту кваліфікаційної роботи

18.06.2020 на платформі Skype в режимі відеоконференції відбулась атестація студентів спеціальності 051 Економіка за освітньо-професійною програмою «Економіка та бізнес» у вигляді захисту кваліфікаційної роботи. Студенти підготували доповіді та презентації з тем дослідження. Кваліфікаційні роботи виконані на актуальні теми, враховуючи сучасні тенденції в економіці, а саме: «Розробка та обґрунтування бізнес-планування на підприємстві ПрАТ «Дніпроспецсталь», «Фінансова політика в закладах ресторанного господарства України», «Бюджетування, як ефективний метод управління підприємством на прикладі ТОВ «Новоолексіївський елеватор», «Кластерний підхід в реалізації державної політики регіонів України», «Сучасний стан банківської системи України», «Фінансове забезпечення розвитку енергетичного сектора України», «Розподіл ренти в національній економіці України» та ін.
Екзаменаційна комісія для проведення атестації здобувачів вищої освіти та присвоєння кваліфікації за ступенем вищої освіти бакалавр працювала у складі: голова ЕК Марченко О.А. – д.е.н., завідувач кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу, члени комісії: Гурбик Ю.Ю. – к.н.держ.упр., старший викладач кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу, Біляєв С.С. – к.е.н., старший викладач кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу, Шевчук О.О. – директор туристичного агенства «Мир путешествий», секретар Сальнікова М.В. – старший лаборант кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу.

Звітна конференція з виробничої практики студентів магістратури спеціальності 051 Економіка за освітніми програмами «Керівництво персоналом та економіка праці», «Економіка та адміністрування в охороні здоров’я».

4 травня о 13-00 на платформі Zoom відбулась звітна конференція з виробничої практики студентів магістратури спеціальності 051 Економіка за освітніми програмами «Керівництво персоналом та економіка праці», «Економіка та адміністрування в охороні здоров’я».
Виробнича практика проходила з 13 квітня по 22 травня на підприємствах за різними видами діяльності, а саме Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Мелітопольської міської ради Запорізької області, Костянтинівська сільська рада, ПП «Акимов М.С.» м. Мелітополь, ТОВ «ТК ПОЖСОЮЗ» м. Мелітополь, ФОП «Агро-сила» м. Мелітополь, ПСП «Зоря» смт. Чернігівка, Запорізька обл., Головне відділення «Ощадбанк» м. Волноваха, Донецька обл., Комунальне некомерційне підприємство «Молочанський центр первинної медико-санітарної допомоги» Токмацької районної ради, Медичний центр «Лекар» м. Запоріжжя, Комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр» Токмацької районної ради. та ін.
Студенти в своїх доповідях поділились інформацією про підприємство (за наданим планом), враженнями про проходження практики та набутими компетентностями.
Керівник виробничої практики від університету, завідувач кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу, д.е.н. Марченко О.А зазначила, що не зважаючи на онлайн-формат проведення конференції, захід вразив своєю результативністю, а доповіді студентів змістовністю та інформативністю.

Викладачі кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу провели профорієнтаційну платформу «Чому саме економіка?»

14 травня 2020 року викладачами кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу МДПУ імені Б.Хмельницького була проведена профорієнтаційна платформа «Чому саме економіка?». Зустріч відбулася з випускниками Привільненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Генічеської районної ради Херсонської області та Генічеської санаторної загальноосвітньої школи-інтернат І ступеня м. Генічеськ Херсонської обласної ради. Завідувач кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу, д.екон.н. Марченко О.А. зазначила, що сучасна економіка є пріоритетною сферою людської життєдіяльності, без якої неможливий розвиток будь-якого суспільства та перспективною наукою для активної та енергійної молоді з креативним мисленням.
Також Оксана Анатоліївна ознайомила гостей заходу ще з однією не менш затребуваною спеціальністю «Готельно-ресторанне господарство та туристичний бізнес», яка передбачає підготовку кваліфікованих фахівців (бакалаврів), які здатні розв’язувати складні спеціалізовані завдання та практичні проблеми, пов’язані з професійною діяльністю в закладах готельно-ресторанного господарства та туристичного бізнесу. Фахівці готуються для організаційно-управлінської, господарської, комерційної та науково-дослідної діяльності у сфері туризму, готельного господарства, ресторанного сервісу, курортної справи.
Крім того учасники зустрічі отримали вичерпну інформацію про особливості вступу та навчання на спеціальності кафедри та були запрошені здобути вищу освіту в МДПУ імені Б.Хмельницького.


Відкрита лекція з дисципліни «Бюджет і регулювання економіки»

4 травня 2020 року доцентом кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу Леушиною О.А. була проведена лекція з дисципліни «Бюджет і регулювання економіки», тема лекції – Регіональна економічна політика.
Під час лекції розглянуто основні завдання регіональної політики, взаємовідносин «регіон-місцеве самоврядування», які передбачають окреслення функцій територіальних, муніципальних органів різного рівня, визначення завдань розвитку регіонів, регулювання ринкових відносин у межах територій, вирішення питань оперативного управління господарством.


Відкрита лекція з дисципліни «Основи туризмознавства»

Викладачі кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу МДПУ імені Богдана Хмельницького, під час, карантину активно проводять он-лайн заняття та інші заходи для студентів університету.
30 квітня старший викладач кафедри Гурбик Ю.Ю. провів відкриту лекцію з дисципліни «Основи туризмознавства» на тему «Європа – провідний рекреаційний регіон світу», для студентів 1 курсу спеціальності 241 Готельно-ресторанна справа. В ході заняття студенти ознайомилися з видатними туристичними об’єктами та пам’ятками провідних європейських країн, вивчили їх найвідоміші курорти та отримали ґрунтовні знання стосовно теоретичних аспектів розвитку туристсько-рекреаційних регіонів світу.


Вікторина «Economics and Ecology»

22 квітня викладачі кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу провели вікторину «Economics and Ecology», яка була присвячена Всесвітньому дню Матері-Землі.
Учасниками вікторини були здобувачі вищої освіти спеціальності 051 Економіка та 241 Готельно-ресторанна справа. Модератор заходу Гурбик Ю.Ю. зазначив, що зараз все більшої популярності набуває новий напрямок економічної науки, який на основі економічних законів та механізмів досліджує актуальні питання та проблеми пов`язані з навколишнім середовищем, які сприяють зменшенню забруднення природи, забезпечують енергозбереження та охорону біологічного різноманіття у світі. Саме за цим актуальним напрямком – економічна екологія, було проведено онлайн-вікторину.