Диверсифікація сільської економіки через мережу громадських консультаційних центрів туризму
16-17 квітня 2024р. науково-педагогічні працівники та здобувачі кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу прийняли участь у тренінговій програмі «Диверсифікація сільської економіки через мережу громадських консультаційних центрів туризму». Мета заходу орієнтована на підвищення обізнаності про можливості диверсифікації сільської економіки через туризм в умовах воєнного стану та поствоєнного відновлення. Організатором програми виступили Талліннський університет, Естонська асоціація сільського туризму, Естонський центр міжнародного розвитку та ГО «Спілка сільського зеленого туризму України», активними членами якої є НПП та здобувачі кафедри.
Модераторами тренінгової програми та учасниками заходу підіймались питання диверсифікації сільської економіки через мережу громадських консультаційних центрів туризму, обговорювались шляхи співпраці власників сільських садиб і громад, розглянуті можливі напрями створення сприятливих умов для здійснення туристичної діяльності на сільських територіях, одним з пріоритетних напрямів державної політики у сфері туризму в Україні визначено екологічний та сільський туризм, розвиток аграрного туризму визначено як засіб реалізації державної політики зайнятості населення.
Досвідом з цільовою аудиторію поділились естонські експерти, в своїх виступах вони торкнулись питань міжнародного співробітництва в сільському туризмі, обговорювались можливості та виклики співпраці для України. Одними з актуальних були питання обговорення викликів війни для функціонування галузі туризму та формування стратегії розвитку туризму в Україні в повоєнний період.
Колектив викладачів та здобувачів кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького вдячний організаторам міжнародної тренінгової програми за насичений захід, цікаві бізнес-кейси та актуальні змістовні виступи.