Наукова діяльність кафедри управління та адміністрування

XІХ Міжнародна науково-практична конференція «Управління соціально-економічним розвитком регіонів і держави»

Викладачі кафедри управління та адміністрування та здобувачі спеціальності «Менеджмент» МДПУ імені Б. Хмельницького взяли активну участь у XІХ Міжнародній науково-практичній конференції «Управління соціально-економічним розвитком регіонів і держави», що проходила 17–18 квітня 2025 року на базі економічного факультету Запорізького національного університету.

Програма конференції охоплювала широкий спектр тем, що стосуються інноваційного розвитку економіки, світових соціально-економічних тенденцій, актуальних проблем фінансування, обліку та аудиту, моделювання економічних процесів, маркетингу та управління регіональним розвитком.

З вітальним словом до учасників конференції звернулася завідувачка кафедри управління та адміністрування МДПУ імені Б. Хмельницького Наталя Захарова, яка наголосила на важливості обміну досвідом та необхідності пошуку інноваційних управлінських рішень в умовах викликів сьогодення.

Особлива увага була приділена практичному значенню представлених досліджень та обміну ідеями між представниками академічного середовища й фахівцями-практиками. Висловлюємо щиру подяку організаторам конференції за професіоналізм, гостинність та створення продуктивного наукового простору.

Х Міжнародна науково-практична конференція «Сталий розвиток аграрної сфери: інженерно-економічне забезпечення»

Викладачі кафедри управління та адміністрування МДПУ імені Б. Хмельницького взяли участь в роботі Х Міжнародної науково-практичної конференції «Сталий розвиток аграрної сфери: інженерно-економічне забезпечення», що проводилась на базі  ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут» 10 квітня 2025 року.

Мета конференції полягала у генерації нових ідей, обміні досвідом, розробці рекомендації щодо широкого кола питань пов’язаних зі сталим розвитком аграрної сфери. 

Захід об’єднав фахівців з провідних закладів вищої освіти України, Польщі та Індії. На пленарному засіданні були представлені доповіді, що окреслюють питання безпекової складової сталого розвитку аграрної економіки, євроінтеграційної трансформації регуляторного середовища підприємницької діяльності в Україні, висвітлено проблеми інженерного менеджменту, запропоновано напрями стратегічного управління інноваційним розвитком підприємств тощо. Також на пленарному засіданні канд.екон.наук, доцентка Світлана ОСИПЕНКО гідно представила доповідь на тему «Децентралізація як основа сталого розвитку територіальних громад в умовах повоєнної відбудови».  

Наукові розвідки результати яких були представлені в ході роботи конференції викликали жвавий інтерес, спонукали до роздумів та окреслили подальші шляхи розвитку аграрного сектору та України в цілому.

Щиро дякуємо організаторам конференцію за плідну співпрацю, а учасникам конференції висловлюємо подяку за актуальні та змістовні доповіді та бажаємо всім нових наукових здобутків!

International Scientific and Practical Conference "Business Ecosystems: Sustainable Development 2025 (BESD’2025)"

3 – 7 лютого 2025 року на базі Національного університету «Запорізька політехніка» проходить International Scientific and Practical Conference “Business Ecosystems: Sustainable Development 2025 (BESD’2025)”, в роботі якої взяли участь ректор МДПУ імені Богдана Хмельницького Фалько Н.М., декан факультете інформатики, математики та економіки Муртазієв Е.Г., завідувач кафедри управління та адміністрування Захарова Н.Ю., доцент Осипенко С.О., доцент Лізут Р.А.

Конференція присвячена фундаментальним і прикладним дослідженням у сфері використання бізнес-екосистемного підходу з урахуванням принципів сталого розвитку. Конференція передбачає роботу за такими напрямами:

1. Виробничі технології, орієнтовані на зелений перехід.

2. Цифрова трансформація, моделювання та прогнозування сталого розвитку бізнес-екосистем.

3. Формування людського капіталу для інновацій

На засіданні другої секції була представлена доповідь «The Role of State and Local Authorities in Shaping Strategic Guidelines for the Development of Small and MediumSized Enterprises», у якій було виокремлено стратегічні напрями розвитку ММСП та обгрунтувано ключові орієнтири як для територіальних громад, так і держави в цілому у створенні сприятливих умов для підприємницької діяльності в контексті сучасних економічних і соціальних викликів.

Конференція BESD’2025 стала платформою для науковців, практиків та експертів, які представили результати досліджень і розглянули сучасні тенденції розвитку бізнес-екосистем у контексті сталого розвитку, цифрової трансформації, екологічних викликів та інноваційного менеджменту.

Вдячні організаторам за можливість представити свої дослідження, обмінятися ідеями, налагодити наукові контакти для пошуку спільних рішень.