Робота зі стейкхолдерами, міжвузівська співпраця

Нове покоління кандидатів - нові правила гри для роботодавців

25 квітня 2025 року на базі кафедри управління та адміністрування МДПУ імені Богдана Хмельницького відбувся семінар-практикум «Нове покоління кандидатів - нові правила гри для роботодавців».

Спікеркою заходу стала Книшевська Тетяна - арбітражна керуюча, голова правління ГО «Клуб ділових жінок МЛТ», дипломована HR Business Partner, бізнес-консультант і партнер ТОВ «Укрфаворіт», яка окреслила одну з ключових тенденцій сучасного ринку праці - зміну поколінь та пов’язані з цим трансформації стратегій управління персоналом.

Спікерка поділилася практичними кейсами з власного досвіду, розповіла про ефективні HR-стратегії, які працюють у сучасному бізнес-середовищі, підкреслила, як змінюються цінності та очікування нової генерації спеціалістів та акцентувала увагу на необхідності гнучкості, комунікаційної відкритості й побудови довіри в команді.

Захід став важливою платформою для обміну ідеями, поглиблення практичних знань і налагодження партнерських зв’язків між освітнім середовищем та роботодавцями.

Менеджмент без меж: як керувати бізнесом, НГО та державними структурами

5 березня 2025 року на факультеті інформатики, математики та економіки відбувся семінар-практикум за темою: «Менеджмент без меж: як керувати бізнесом, НГО та державними структурами». Захід присвячений актуальним викликам сучасного управління, пошуку ефективних рішень та розширенню можливостей менеджерів у різних сферах.

Спікер семінару –Олена Стрілецька, директор та співвласниця ТОВ "Таврія-Степ", надавач соціальних послуг, координатор розвитку регіональних філій, має досвід роботи на посаді директорки Центру Соціальних служб.

В рамках зустрічі акцентовано увагу на таких питаннях:
Що об’єднує та відрізняє ФОП, КП, ТОВ, НУО? Відмінності у масштабуванні для різних форм власності Які особливості створення бренду для різних форм власності? Як змінитися підхід менеджера в кожній структурі, якщо це буде "одна й та сама особа" ?

Захід викликав жваву дискусію серед учасників, які обговорили практичні аспекти та розглянули ефективні підходи до управління бізнесом, неприбутковими організаціями та державними установами в динамічному середовищі, а також поділилися власним баченням перспектив їх розвитку в сучасних умовах.

Семінар-практикум «Сучасні тенденції формування команди»

10 жовтня 2024 року на факультеті інформатики, математики та економіки відбувся семінар-практикум «Сучасні тенденції формування команди». Спікером заходу стала Книшевська Тетяна - арбітражна керуюча, голова правління «Клуб ділових жінок МЛТ», бізнес-консультант, дипломований HRBP, партнер ТОВ «Укрфаворіт».

В рамках зустрічі акцентовано увагу на тому, що створення команди є ключовим аспектом успішного розвитку бізнесу. Воно дозволяє об'єднати різноманітні таланти, досвід, знання та навички співробітників, що призводить до більш ефективного вирішення завдань і досягнення цілей.

Відбулася дискусія щодо проблем, з якими стикаються кандидати під час працевлаштування, та викликів, пов'язаних із залученням талановитих фахівців. Учасники обговорили важливість обгрунтованого підбору персоналу, акцентуючи увагу на необхідності чіткого визначення вимог до кандидатів та проведення структурованих співбесід, які дозволяють краще оцінити професійні та особистісні якості претендентів. Дискусія торкнулася і труднощів адаптації нових співробітників у команді, а також значення ефективної інтеграції для швидкої та успішної роботи новачків у колективі. Дякуємо пані Тетяні за корисну інформацію і вичерпні відповіді на питання!

Семінар-практикум

Кафедра управління та адміністрування стала організатором семінару-практикуму за темою: «Особливості функціонування релокованого бізнесу в Україні», що відбувся 9 травня 2024 року. Практичні аспекти цієї теми були представлені запрошеним спікером Тетяною Книшевською - арбітражною керуючою, головою правління «Клуб ділових жінок МЛТ», бізнес-консультантом, дипломованим HRBP, керуючою персоналом та представницею власника ТОВ «Укрфаворіт».

В рамках зустрічі відбулася дискусія щодо проблем функціонування релокованих підприємств, значення і використання дієвих механізмів їх підтримки з боку держави і місцевої влади, особливостей прийняття управлінських рішень в умовах війни. При цьому була акцентована увага на викликах, що постали перед менеджерами на перших та подальших етапах повномасштабної війни та обґрунтована необхідність трансформації методів управління, що сприятиме ефективному функціонуванню бізнесу в умовах сьогодення.

Дякуємо спікеру за цікаве подання інформації і вичерпні відповіді на питання. Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю!

Гостьова лекція

13 березня 2024 р. на факультеті інформатики, математики та економіки МДПУ імені Богдана Хмельницького відбулася гостьова лекція Алли Василівни Череп, доктора економічних наук, професора, Академіка Національної Академії наук вищої освіти України завідувачки кафедри фінансів, банківської справи та страхування Запорізького національного університету.

В рамках теми «Валютний ринок» лекторкою надана загальна характеристика атрибутів валютного ринку, розкриті особливості функціонування валютного ринку України, виокремлені  чинники формування валютного курсу, проведено аналіз його зміни за останні роки, надано оцінку державному регулюванню валютного ринку під час війни.

Велику вдячність висловлюємо Алі Василівні за фахове подання матеріалу, цікаву і змістовну дискусію. Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю!

Презентація проєкту HelpFi

14 лютого 2024 року кафедрою управління та адміністрування МДПУ імені Богдана Хмельницького була організована онлайн-зустріч, спікером якої став Сергій Васильович Парасюк, підприємець з Маріуполя. Він презентував власний проєкт - онлайн сервіс  HelpFi  https://helpfi.ua/founder для швидкого пошуку допомоги та послуг, які надаються за різними категоріями і напрямами. Розробник  детально описав весь алгоритм досягнення своєї мети: від усвідомлення проблематики, формування концепції та технічних рішень до реалізації самого проєкту. Наголошувалось на готовності співпраці, необхідності отримувати зворотній зв’язок для аналізу конструктивної критики та наданих пропозицій. Понад 1000 реальних людей вже приєдналися до цієї ідеї... Чекаємо на Вас! Бажаємо розробникам  успіхів у реалізації проєкту та сподіваємося на подальшу плідну співпрацю!

Особливості страхування у воєнний час

13 жовтня 2023 року за сприяння кафедри управління та адміністрування МДПУ імені Богдана Хмельницького відбувся семінар-практикум: «Особливості страхування у воєнний час». Семінар провів директор регіонального офісу ПрАТ «СК «ПЗУ Україна» у м. Мелітополь Гагарін Олексій Юрійович. Розглянуто практичні питання страхування в умовах підвищеного ризику, з яким стикнулися громадяни України та вітчизняний бізнес. Дякуємо спікеру за актуальну інформацію, поради і вичерпні відповіді на питання. Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю!

Розширене засідання кафедри за участі стейкхолдерів

15.03.2023 року відбулося розширене засідання кафедри управління та адміністрування за участі стейкхолдерів в рамках обговорення ОП «Менеджмент підприємств та організацій» для здобувачів ступеня вищої освіти «Бакалавр» спеціальності 073 «Менеджмент» (гарант к.е.н., доцент Захарова Н.Ю.)

В рамках змістовної дискусії запрошені стейкхолдери висловили свої рекомендації щодо удосконалення освітньої програми з урахуванням сучасних реалій діяльності підприємств і організацій, особливо в умовах невизначеності. Було також акцентовано увагу на ряді компетентностей, якими повинен володіти ефективний менеджер на основі тенденцій, що склалися на сучасному ринку праці.

Колектив кафедри щиро вдячний за участь у засіданні заступниці голови Мелітопольської районної державної адміністрації Запорізької області Когут І.А., директору Запорізького представництва ТОВ «Компанія АгроНова» Осипенку О.М., директору ТОВ «Брайтмедіа Компані» Сухацькому К.Є., співзасновниці мережі інтернет магазинів оптово-роздрібної торгівлі побутовими товарами та декору Лагоді Є.Ю., менеджеру по роботі з регіональними клієнтами ТОВ «Нова пошта» Бесарабу І.В.

Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю!

Одна із систем становлення успіху

8 грудня 2021 року відбулася зустріч зі стейкхолдером Щебликіном Станіславом на тему "Одна із систем становлення успіху".

Здобувачі вищої освіти спеціальності «Менеджмент» та викладачі кафедри «Управління та адміністрування» приймали активну участь у заході, під час якого були поставлені креативні запитання, на які було отримано розгорнуту та лаконічну відповідь.

Учасники отримали задоволення від зустрічі та корисні настанови і поради на майбутнє.

Чи багато банків в Україні? Державне регулювання діяльності банків.

В рамкам міжвузівської співпраці між Запорізьким Національний університетом та Мелітопольським державним педагогічним університетом імені Богдана Хмельницького 13.10.2021 р. відбулася он-лайн лекція декана економічного факультету, д.е.н., проф. Череп А.В. на тему: "Чи багато банків в Україні? Державне регулювання діяльності банків." У зустрічі прийняли участь викладачі та здобувачі вищої освіти обох навчальних закладів. Приділялась увага питанням забезпечення конкурентоспроможності України, в тому числі її фінансового сектору. Розглядалися особливості функціонування ТОП-10 найбільших банків світу. Акцентована увага на глобальних тенденціях розвитку світової банківської системи. Учасники он-лайн зустрічі декан факультету інформатики, математики та економіки доц. Петренко В.А. та зав. кафедри управління та адміністрування доц. Павленко О.М. подякували спікеру за змістовну доповідь, підкреслили корисність зустрічей у такому форматі та виразили надію на майбутню плідну співпрацю. Дякуємо викладачам та здобувачам вищої освіти нашої кафедри та кафедр соціології; економіки та готельно-ресторанної справи; математики та фізики за участь!

Студенти та викладачі кафедри "Управління та адміністрування" Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького в рамках проведення дуальних занять завітали до Групи компаній «Турбоком».

В процесі студенти ознайомилися зі сферою діяльності підприємства, його історією, виробничими процесами і потужностями, а також продукцією Групи компаній «Турбоком». У форматі діалогу директор з розвитку Горбачов К.П. Константин Горбачев то, відповів на питання, пов'язані з організацією і плануванням виробництвом, розповів про роботу маркетингового відділу і сервісного центру, а також про можливі перспективи проходження виробничої практики та працевлаштування майбутніх менеджерів!!! Дякуємо керівництву Групи компаній «Турбоком» в особі генерального директора Овчаренка В.Г. Владимир Овчаренко і директору з розвитку Горбачову Костянтину Петровичу за цікаву і корисну інформацію та сподіваємося на подальше співробітництво у сфері науки і бізнесу. «Турбоком - енергія для життя, техніки і бізнесу». Завод Турбоком Вітаємо з ювілеєм - 20 років!

Сьогодні був дуже насичений та цікавий освітній процес!

Заняття з дисциплін напряму "Менеджмент" та "Управління проєктами" пройшли у дуальній формі навчання на базі Мелітопольської трикотажної фабрики! Ми впевнені, що саме такий підхід до навчання допоможе майбутнім фахівцям якнайшвидше та максимально якісно опанувати свою професію - менеджера, керівника підприємств та організацій. Дякуємо Элла Петецкая за цікаву та корисну інформацію! Анонсуємо, що заняття в дуальній формі будуть проходити декілька разів на місяць! Слідкуйте за новинами та запрошуємо організації до співпраці!