Профорієнтаційна робота

Викладачами кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу активно проводиться профорієнтаційна робота. Вона включає в себе поширення інформації про освітні програми кафедри, за якими надаються освітні послуги в університеті. Були оновлені рекламні матеріали у вигляді флаєрів та календарів.

Викладачі кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу співпрацюють з освітніми закладами Запорізької та Херсонської областей, підприємствами за видами діяльності. У ході таких зустрічей викладачі кафедри надають повну та достовірну інформацію майбутнім абітурієнтам про наявні в університеті спеціальності, порядок вступу та переваги навчання в  МДПУ імені Богдана Хмельницького.

Викладачі кафедри брали участь в загальноуніверситетських Днях відкритих дверей 24,25 жовтня, 1,12 листопада 2019 року. Учні шкіл міста завітали і до освітньо-наукової лабораторії «Готельно-ресторанного та туристичного бізнесу». З вітальним словом до гостей звернулась                    Марченко О.А., вона акцентувала увагу на основних перевагах навчання за освітньо-професійними програмами «Економіка та бізнес», «Готельно-ресторанне господарство та туристичний бізнес» та зазначила, що на кафедрі економіки та готельно-ресторанного бізнесу створені всі умови для цікавого та змістовного навчання та відпочинку студентів. Цікаве дозвілля у поєднанні з навчанням забезпечує нашим студентам незабутні студентські роки. Викладач кафедри Гурбик Ю.Ю. ознайомив майбутніх абітурієнтів з особливостями та базами проходження навчальних та виробничих практик. Він зазначив, що студенти крім теоретичних знань отримують значний практичний досвід, що дасть їм можливість бути конкурентноспроможними на ринку праці країни (інформація міститься за посиланням https://www.facebook.com/business.mdpu/).

19.11.2019 року доцент кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу Гурбик Ю.Ю. взяв участь у виїздному Дні відкритих дверей у місті Василівка.

Згідно графіку профорієнтаційної роботи 5 листопада 2019 року викладачі кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу відвідали Мелітопольську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №1 Мелітопольської міської ради Запорізької області. Учні випускних класів мали змогу ознайомитись із особливостями вступу та навчання за освітньо-професійними програмами «Економіка та бізнес», «Готельно-ресторанна справа та туристичний бізнес».

Завідувач кафедри, д.екон.н., проф. Марченко О.А. зазначила, що спеціальності кафедри є актуальними та користуються попитом на ринку праці України, а створені в університеті умови дадуть змогу для змістовного навчання та цікавого дозвілля студентів.

Зустріч з керівництвом та учнями школи супроводжувалась змістовною та цікавою презентацією, яку підготували викладачі кафедри. Учні на згадку про зустріч отримали рекламну продукцію: інформаційні флаєра та календарі.

Майбутні студенти були запрошені з відповідним візитом до університету (інформація міститься за посиланням  https://www.facebook.com/business.mdpu/).

11.11.2019р. НПП кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу Марченко О.А., Гурбик Ю.Ю. провели профорієнтаційну роботу на базі освітніх закладів м. Генічеськ. Викладачі кафедри відвідали Генічеську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №1 та Генічеську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №4 Генічеської районної ради Херсонської обл., Генічеську санаторну загальноосвітню школу-інтернат І ступеня м. Генічеськ Херсонської обласної ради, Навчально-виховний комплекс “Гімназія – спеціалізована школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов” Генічеської районної ради Херсонської області та Генічеське професійно-технічне училище №27. У ході зустрічей учні мали змогу дізнатися про особливості вступу та навчання на спеціальностях Економіка, Готельно-ресторанна справа, задати питання, які їх цікавили. Для випускників була підготовлена презентація, інформаційні буклети університету, кафедр, календарі (інформація міститься за посиланням  https://www.facebook.com/business.mdpu/).

Протягом січня-лютого викладачі кафедри організували профорієнтаційні зустрічі з випускниками ЗОШ м. Мелітополя та Запорізької області. Зокрема ЗОШ № 6, місто Мелітополь та Спеціалізована різнопрофільована школа І- ІІІ ступенів «Прометей», смт. Константинівка.

Була проведена профорієнтаційна робота з учнями 10-11 класів у Мелітопольській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 25 Мелітопольської міської ради Запорізької області. Учні випускних класів мали змогу ознайомитись із особливостями вступу та навчанням за освітньо-професійними програмами «Економіка та бізнес», «Готельно-ресторанна справа та туристичний бізнес».

14.05.2020р. викладачами кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу МДПУ імені Б.Хмельницького була проведена дистанційна профорієнтаційна платформа «Чому саме економіка?». Зустріч відбулася з випускниками Привільненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Генічеської районної ради Херсонської області та Генічеської санаторної загальноосвітньої школи-інтернат І ступеня м. Генічеськ Херсонської обласної ради (інформація міститься за посиланням  https://www.facebook.com/business.mdpu/).

Розміщення інформації для абітурієнтів з питань вступу та навчання в університеті здійснюється на сторінці кафедри у фейсбук  https://www.facebook.com/business.mdpu/

Презентація освітніх програм та інформаційних матеріалів розміщено на сторінці кафедри та на сайті університету.

22.09.2020р.викладачі кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу доц. Гурбик Ю.Ю. та доц. Верховод І.С. у рамках профорієнтаційної роботи завітали до ЗОШ №16, 14 м. Мелітополь. У ході зустрічі викладачі ознайомили учнів шкіл зі спеціальностями кафедри та особливостями вступу та навчання в університеті. Присутні на зустрічі отримали інформаційні матеріали університету, рекламні флаєра та календарі кафедри (інформація міститься за посиланням https://www.facebook.com/business.mdpu/).

10.12.2020р. викладачі кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу на платформі Zoom в рамках профорієнтаційної роботи провели зустріч з учнями шкіл м. Генічеськ. У ході зустрічі були зазначені особливості вступу та навчання в університеті та за освітньо-професійними програмами кафедри «Економіка та бізнес», «Готельно-ресторанне господарство та туристичний бізнес».

Завідувач кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу, д.екон.н., проф. Марченко О.А. зазначила, що сучасна економіка є пріоритетною сферою людської життєдіяльності, без якої неможливий розвиток будь-якого суспільства та перспективною наукою для активної та енергійної молоді з креативним мисленням.

Також Оксана Анатоліївна ознайомила гостей заходу ще з однією не менш затребуваною спеціальністю «Готельно-ресторанне господарство та туристичний бізнес», яка передбачає підготовку кваліфікованих фахівців (бакалаврів), які здатні розв’язувати складні спеціалізовані завдання та практичні проблеми, пов’язані з професійною діяльністю в закладах готельно-ресторанного господарства та туристичного бізнесу. Фахівці готуються для організаційно-управлінської, господарської, комерційної та науково-дослідної діяльності у сфері туризму, готельного господарства, ресторанного сервісу, курортної справи(бакалаврського рівня вищої освіти) (інформація міститься за посиланням  https://www.facebook.com/business.mdpu/).

03.02.2021р. доцентом кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу Гурбиком Ю.Ю., гарантом освітньо-професійної програми «Готельно-ресторанне господарство та туристичний бізнес» було проведено Zoom-конференцію «Чому і як здобувач вищої освіти може впливати на якість освітньої програми?»

Учасниками заходу стали здобувачі вищої освіти за освітньо-професійною програмою «Готельно-ресторанне господарство та туристичний бізнес», НПП кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу, стейкхолдери ОП.

На Zoom-конференції було розглянуто:

– освітньо-професійну програму «Готельно-ресторанне господарство та туристичний бізнес»;

– нормативні документи, які регулюють процес впливу здобувачів вищої освіти на якість освітньої програми в Мелітопольському державному педагогічному університету імені Богдана Хмельницького;

– шляхи та механізми впливу здобувачів вищої освіти на удосконалення якості освітнього процесу в Університеті;

– суб`єкти освітнього процесу до яких здобувачі вищої освіти можуть звертатися стосовно покращення якості освітньої програми (бакалаврського рівня вищої освіти) (інформація міститься за посиланням  https://www.facebook.com/business.mdpu/).

17.02.2021р. на платформі Zoom в режимі відеоконференції відбулась зустріч НПП кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу з учнями Генічеської санаторної ЗОШ-інтернат. Під час зустрічі були зазначені особливості вступу та навчання в університеті за освітньо-професійними програмами кафедри «Економіка та бізнес», «Готельно-ресторанне господарство та туристичний бізнес».

Завідувач кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу, д.екон.н., проф. Марченко О.А. зазначила, що сучасна економіка є пріоритетною сферою людської життєдіяльності, без якої неможливий розвиток будь-якого суспільства та перспективною наукою для активної та енергійної молоді з креативним мисленням.

Також Оксана Анатоліївна ознайомила гостей заходу ще з однією не менш затребуваною спеціальністю «Готельно-ресторанне господарство та туристичний бізнес», яка передбачає підготовку кваліфікованих фахівців (бакалаврів), які здатні розв’язувати складні спеціалізовані завдання та практичні проблеми, пов’язані з професійною діяльністю в закладах готельно-ресторанного господарства та туристичного бізнесу. Фахівці готуються для організаційно-управлінської, господарської, комерційної та науково-дослідної діяльності у сфері туризму, готельного господарства, ресторанного сервісу, курортної справи (бакалаврського рівня вищої освіти) (інформація міститься за посиланням  https://www.facebook.com/business.mdpu/).

07.05.2021р. науково-педагогічні працівники кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу, в рамках профорієнтаційної роботи, завітали до ЗОШ №25. У ході зустрічі доцент кафедри Гурбик Ю.Ю. ознайомив учнів з особливостями вступу та навчання в університеті та за ОПП кафедри «Економіка та бізнес», «Готельно-ресторанне господарство та туристичний бізнес». Присутні на зустрічі отримали інформаційні матеріали університету, рекламні флаєри та календарі освітніх програм (бакалаврського рівня вищої освіти) (інформація міститься за посиланням  https://www.facebook.com/business.mdpu/).

03.09.2021р. науково-педагогічні працівники кафедри економіки та готельно-ресторанного бізнесу відвідали загальноосвітні школи №14,15, НВК №16 та гімназію №19 м. Мелітополь з профорієнтаційними заходами. Під час зустрічі з учнями шкіл доцент Верховод І.С. надала необхідну інформацію про особливості вступу та навчання в університеті. Також Ірина Сергіївна ознайомила гостей заходу з освітніми програмами кафедри «Економіка та бізнес», «Готельно-ресторанне господарство та туристичний бізнес», які передбачають підготовку кваліфікованих фахівців (бакалаврів), здатних розв’язувати складні спеціалізовані завдання та практичні проблеми, пов’язані з професійною діяльністю на підприємствах за видами діяльності, в закладах готельно-ресторанного та туристичного бізнесу. Фахівці готуються для організаційно-управлінської, господарської, комерційної та науково-дослідної діяльності у всіх сферах економіки. Всі присутні отримали інформаційні рекламні матеріали за освітніми програмами кафедри (бакалаврського рівня вищої освіти) (інформація міститься за посиланням https://www.facebook.com/business.mdpu/).