Наукова діяльність кафедри управління та адміністрування

ІV Всеукраїнська науково-практична конференція «Сучасні технології управління соціально-економічним розвитком України в умовах глобальних викликів сьогодення».

21-22 листопада 2024 року у МДПУ імені Богдана Хмельницького відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Сучасні технології управління соціально-економічним розвитком України в умовах глобальних викликів сьогодення». 

Конференція виступає платформою для обговорення шляхів розвитку України в складних умовах сучасних викликів, які вимагають від нас згуртованості та пошуку нових підходів до управління, економічного відновлення та освітньої трансформації.

Колектив кафедри управління та адміністрування МДПУ імені Богдана Хмельницького щиро дякує за участь у конференції  колегам із Києва, Запоріжжя, Львова, Сум, Бережан, Хмельницького, Херсона. Такий міжрегіональний діалог демонструє нашу єдність, спільне прагнення до прогресу та готовність працювати на благо країни, попри складні умови сьогодення.  

Особливо хочеться відзначити активну участь директорів закладів загальної середньої освіти, які не лише є основними партнерами в розвитку освітньої сфери, але й відіграють ключову роль у впровадженні сучасних управлінських підходів на місцях.

Нехай здобуті під час конференції результати та напрацювання стануть вагомим внеском у повоєнну відбудову нашої держави, сприятимуть її економічному зростанню, соціальній стабільності та подальшому поступу.

Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю!

ІІІ Всеукраїнської студентської науково-практичної конференції «Актуальні питання розвитку аграрних, технічних та еколого-соціально-економічних сфер»

Викладачки кафедри управління та адміністрування Наталя ЗАХАРОВА та Світлана ОСИПЕНКО, а також здобувачі спеціальності 073 «Менеджмент» МДПУ імені Б. Хмельницького взяли участь у роботі ІІІ Всеукраїнської студентської науково-практичної конференції «Актуальні питання розвитку аграрних, технічних та еколого-соціально-економічних сфер», що відбулась 12 листопада 2024 року на базі ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут».

Такі питання, як економічне зростання, інноваційний розвиток, екологічна безпека та післявоєнна відбудова, є надзвичайно актуальними для нашої країни. Їх дослідження здобувачами має особливу цінність, адже учасники конференції можуть внести ідеї для їх вирішення, сприяючи розвитку та модернізації України.

Здобувачка 2 курсу спеціальності 073 «Менеджмент» Олеся ЄРЕМЕНКО гідно представила тему свого дослідження «СТРАТЕГІЧНІ ОРІЄНТИРИ РОЗВИТКУ МАЛОГО ТА СЕРЕДНЬОГО БІЗНЕСУ В УКРАЇНІ» (науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент кафедри управління Наталя ЗАХАРОВА).

Дякуємо організаторам і учасникам конференції за цікавий і змістовний захід та бажаємо всім нових наукових здобутків! Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю!

IХ Міжнародна науково-практична конференція «Сталий розвиток аграрної сфери: інженерно-економічне забезпечення»

Викладачі кафедри управління та адміністрування МДПУ імені Б. Хмельницького взяли участь в роботі  IХ Міжнародної науково-практичної конференції «Сталий розвиток аграрної сфери: інженерно-економічне забезпечення», що проводилась на базі  ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут» 23 жовтня 2024 року.
Учасники наголошували, що виклики, які постали перед аграрним сектором, потребують нових підходів та рішень щодо його адаптації до новітніх умов. Розвиток сільського господарства має відбуватися зі створенням умов, за яких економічне зростання, матеріальне виробництво та задоволення потреб сучасного суспільства відбуваються в межах, що забезпечують відновлення екосистем і не ставлять під загрозу життєздатність теперішніх та майбутніх поколінь, тобто сприятимуть досягненню цілей сталого розвитку.
Наукові розвідки результати яких були представлені в ході роботи конференції викликали жвавий інтерес, спонукали до роздумів та окреслили подальші шляхи розвитку аграрного сектору та України в цілому.
Дякуємо організаторам і учасникам конференції за цікавий і змістовний захід та бажаємо всім нових наукових здобутків!

XІХ Міжнародна науково-практична конференція «Виклики та перспективи розвитку нової економіки на світовому, державному та регіональному рівнях"

17-18 жовтня 2024 року викладачі кафедри управління та адміністрування та здобувачі спеціальності «Менеджмент» МДПУ імені Б. Хмельницького взяли участь у роботі XІХ Міжнародної науково-практичної конференції «Виклики та перспективи розвитку нової економіки на світовому, державному та регіональному рівнях“, що проводилась на базі Запорізького національного університету. Ця подія є важливим майданчиком для обміну ідеями, досвідом та новітніми підходами у сфері економічного розвитку. Сьогодні, в умовах невизначеності і постійних змін, потреба в нових рішеннях і ефективних стратегіях стає більш актуальною, ніж будь-коли для забезпечення здатності адекватно реагувати на складні ситуації та формувати стійкі основи для майбутнього зростання. Лише через взаємну підтримку і тісну співпрацю ми зможемо створити більш стійку та інноваційну освітню систему, яка відповідатиме вимогам сучасного світу.

Дякую всім за готовність до співпраці, підтримку і внесок у спільне майбутнє!

Семінар-практикум «Сучасні тенденції формування команди»

10 жовтня 2024 року на факультеті інформатики, математики та економіки відбувся семінар-практикум «Сучасні тенденції формування команди». Спікером заходу стала Книшевська Тетяна – арбітражна керуюча, голова правління «Клуб ділових жінок МЛТ», бізнес-консультант, дипломований HRBP, партнер ТОВ «Укрфаворіт».
В рамках зустрічі акцентовано увагу на тому, що створення команди є ключовим аспектом успішного розвитку бізнесу. Воно дозволяє об’єднати різноманітні таланти, досвід, знання та навички співробітників, що призводить до більш ефективного вирішення завдань і досягнення цілей.
Відбулася дискусія щодо проблем, з якими стикаються кандидати під час працевлаштування, та викликів, пов’язаних із залученням талановитих фахівців. Учасники обговорили важливість обгрунтованого підбору персоналу, акцентуючи увагу на необхідності чіткого визначення вимог до кандидатів та проведення структурованих співбесід, які дозволяють краще оцінити професійні та особистісні якості претендентів. Дискусія торкнулася і труднощів адаптації нових співробітників у команді, а також значення ефективної інтеграції для швидкої та успішної роботи новачків у колективі.
Дякуємо пані Тетяні за корисну інформацію і вичерпні відповіді на питання!

XIІІ МІЖНАРОДНИЙ КРУГЛИЙ СТІЛ «ІНТЕГРАЦІЯ ОСВІТИ, НАУКИ І БІЗНЕСУ»

Викладачі кафедри управління та адміністрування і здобувачі спеціальності 073 «Менеджмент» МДПУ імені Б. Хмельницького 20 вересня 2024 року долучилися до роботи XIІІ МІЖНАРОДНОГО КРУГЛОГО СТОЛУ «ІНТЕГРАЦІЯ ОСВІТИ, НАУКИ І БІЗНЕСУ», що відбувся на базі Запорізького національного університету.
Круглий стіл спрямований на формування спільного підходу, координації зусиль усіх зацікавлених сторін та активної участі кожного в підготовці до повоєнної відбудови з метою забезпечення подальшого процесу євроінтеграції та гармонізації освітнього, наукового й інноваційного середовища.
Бажаємо всім натхнення у реалізації нових проєктів і задумів!

ХIІІ Міжнародна науково-практична конференція «Економіка підприємства:  сучасні проблеми теорії та практики»

Викладачки кафедри управління та адміністрування МДПУ імені Б. Хмельницького Наталя Захарова та Світлана Осипенко стали учасницями ХIІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Економіка підприємства:  сучасні проблеми теорії та практики», що проводилась на базі Одеського національного економічного університету 13 вересня 2024 року.
Серед напрямів роботи конференції слід виділити:
1.  Проблеми підвищення якості продукції та конкуренто-спроможності підприємства.
2.Інноваційно-інвестиційні аспекти розвитку підприємства в сучасних умовах.
3.  Стратегія розвитку підприємства.
4. Планування та контроль на підприємстві в сучасних  умовах.
5.  Сучасні технології управління на підприємстві.
6.  Математико-статистичні методи і моделі в управлінні підприємством.
7. Економічні проблеми енергетичного забезпечення підприємств, в тому числі, за рахунок відновлюваної енергетики.
8. Економічні проблеми зовнішнього оточення підприємства.
9. Стійкість бізнесу і ESG стратегія.
Дякуємо організаторам і учасникам конференції за цікавий й змістовний захід та бажаємо всім нових наукових здобутків!

Менеджмент у сучасному закладі освіти: проблеми, пошуки, перспективи

21 травня 2024 року викладачі кафедри управління та адміністрування МДПУ імені Б. Хмельницького та здобувачі спеціальності «Менеджмент» взяли участь у IІ Міжнародній науково-практичній конференції «Менеджмент у сучасному закладі освіти: проблеми, пошуки, перспективи», що присвячена 100-річчю Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка.
В рамках конференції відбулося обговорення актуальних проблем менеджменту освіти: визначення нових напрямів у реформуванні освітньої системи ХХ1 століття; підготовка фахівців з менеджменту для сучасної загальної середньої та вищої шкіл; управління проєктною діяльністю учасників освітнього процесу в сучасному закладі освіти; транснаціональна педагогічна взаємодія між особами, закладами освіти, муніципалітетами міст, що відкриває нові обрії для вдосконалення та взаємозбагачення національних педагогічних систем.
Дякуємо організаторам і учасникам конференції за цікавий й змістовний захід та сподіваємось на подальшу плідну співпрацю!

Digitalization of the economy in the context of the Covid-19 pandemic as a strategic platform for economic development of the state

8 травня 2024 року викладачки кафедри управління та адміністрування Наталя Захарова та Світлана Осипенко прийняли участь у тренінгу «Кращі практики цифровізації в ЄС», який проводився в межах реалізації проєкту Програми Європейського Союзу Еразмус+ напряму Жан Моне 101085727 – EU-DIGITIZATION – ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH «Digitalization of the economy in the context of the Covid-19 pandemic as a strategic platform for economic development of the state» / «Цифровізація економіки в умовах пандемії Сovid-19 як стратегічна платформа розвитку економіки держави» на базі економічного факультету Запорізького національного університету.

Мета заходу полягала у популяризації європейського досвіду використання цифрових технологій в економіці в умовах пандемії Сovid-19, розширення можливості освоєння та використання кращих практик цифровізації ЄС та в Україні.

Тренінг охоплював такі напрямки роботи:

1. Європейський досвід використання цифрових технологій в економіці.

2. Особливості освоєння та використання кращих практик цифровізації в ЄС.

3. Кращі практики використання цифрових технологій в економіці України.

Висловлюємо щиру вдячність організаторам тренінгу за цікавий та змістовний захід.

XVIІІ Міжнародна науково-практична конференція «Управління соціально-економічним розвитком регіонів і держави»

Викладачі кафедри управління та адміністрування та здобувачі спеціальності «Менеджмент» МДПУ імені Б. Хмельницького взяли участь у XVIІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Управління соціально-економічним розвитком регіонів і держави», що відбувалася 18-19 квітня 2024 року.

Цей традиційний масштабний захід, проведений на базі економічного факультету Запорізького національного університету, об’єднав вчених і практиків не лише з різних регіонів України, а й з інших країн. Серед них Польща, Казахстан, Франція, Узбекистан. Напрями роботи конференції:

1. Теоретико-методологічні засади інноваційно-інвестиційного розвитку економіки

2. Основні напрями та сучасні тенденції соціально-економічного розвитку світового господарства

3. Сучасні проблеми обліку, аналізу і аудиту економічної діяльності в Україні

4. Актуальні проблеми фінансування соціально-економічної діяльності в XXI столітті

5. Моделювання інноваційних процесів в економічних системах

6. Економіка праці та маркетинг суб’єктів господарювання

7. Управління економічним розвитком регіонів і держави як складова фінансово-економічної безпеки України.

Відзначимо особливу актуальність обраних для вивчення й обговорення напрямків дослідження та висловлюємо вдячність організаторам конференції.

Міжнародна науково-практична конференція «Теорія і практика розбудови екосистеми соціальної сфери в умовах повоєнного відродження України»

17-18 квітня 2024 року на базі Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана проходила Міжнародна науково-практична конференція «Теорія і практика розбудови екосистеми соціальної сфери в умовах повоєнного відродження України», учасниками якої стали викладачі кафедри управління та адміністрування МДПУ імені Б. Хмельницького.

Метою конференції був науковий дискурс з питань визначення змісту, детермінант розвитку екосистеми соціальної сфери в умовах глобалізаційних викликів.

Серед основних питань, що стали предметом обговорення можна виділити такі:

1.  Екосистема соціальної сфери: пошук нової парадигми розвитку;

2.  Неекономічні детермінанти соціально-трудового розвитку – ХХІ;

3.  Соціальний діалог і соціальне партнерство в контексті глобалізаційних викликів;

4.  Соціальна якість та соціальна безпека;

5.  Прогресивні практики менеджменту персоналу;

6.  Менеджмент соціальної сфери:  сучасні виклики та управлінські рішення;

7.  Розвиток людського капіталу та міграційні процеси в сучасних умовах;

8.  Сучасні тренди цифровізації соціальної сфери (цифрова екосистема соціальної сфери);

9.  Інноваційні практики трансформації систем соціального захисту;

10.  Перспективи розвитку сфер освіти, охорони здоров’я та креативних індустрій.

Висловлюємо вдячність організаторам конференції за цікавий і змістовний захід!

VIІ Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні тенденції розвитку фінансових та інноваційно-інвестиційних процесів в Україні»

1 березня 2024 року викладачки кафедри управління та адміністрування МДПУ імені Б.Хмельницького Наталя Захарова та Світлана Осипенко взяли участь у VIІ Міжнародній науково-практичній конференції «Сучасні тенденції розвитку фінансових та інноваційно-інвестиційних процесів в Україні», що проводилась на базі Вінницького національного технічного університету. Напрями роботи конференції:

  1. Фінансовий механізм соціально-економічного розвитку України.
  2. Інноваційні процеси та їх вплив на конкурентоспроможність.
  3. Сучасні проблеми інвестиційної діяльності в економіці України.
  4. Актуальні проблеми управління сучасним підприємством в поствоєнний період.
  5. Управління потенціалом підприємства.
  6. Цифрова економіка, фінтех та ІТ-інструменти як основа розвитку сучасної України.

Дякуємо організаторам і учасникам конференції за цікавий й змістовний захід та сподіваємось на подальшу плідну співпрацю!