Новини кафедри інформатики і кібернетики за темою «Профорієнтація»

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ ДЛЯ ПІДГОТОВКИ ДО ЄВІ МАЙБУТНІМ МАГІСТРАМ

З 11 травня по 3 червня 2021 року розпочнеться реєстрація для проходження ЄВІ та/або ЄФВВ, який є необхідним для вступу на магістратуру.

Тестові зошити, правильні відповіді, програми ЄВІ, загальні характеристики тестів, схеми нарахування та переведення балів можна переглянути за посиланнями:

 

ЄВІ 2018 | ЄВІ 2019 | ЄВІ 2020

Пройти тестові завдання та переглянути свої результати по ЄВІ 2017, 2018, 2019 та 2020 років по англійській мові можна за посиланням.

Пройти тестові завдання та переглянути свої результати по ЄВІ 2017, 2018, 2019 та 2020 років по німецькій мові можна за посиланням.

 

!!! Презентація щодо особливостей проведення ЄВІ 2021 !!!

ПРОВЕДЕННЯ ТА ПІДСУМКИ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ «ІНТЕЛЕКТУАЛ» З ІНФОРМАТИКИ НА БАЗІ МДПУ

07 лютого 2021 року в МДПУ імені Богдана Хмельницького пройшла Всеукраїнська олімпіада з інформатики для професійної орієнтації вступників «Інтелектуал» на основі повної загальної середньої освіти.

 

Основними завданнями олімпіади «Інтелектуал» стали: виявлення та розвиток обдарованих вступників, надання їм допомоги у виборі професії, заохочення їх до навчання в університеті, реалізація здібностей талановитої учнівської молоді.

З метою дотримання законодавства України в запобіганні поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, оргкомітет олімпіади відмовився від урочистої церемонії відкриття, захід проводився у невеликих групах до 20 осіб з обов’язковою термометрією, дистанціюванням та з виконанням санітарних норм.

 

В олімпіаді взяли участь 7 учнів, деякі з них виявили бажання взяти участь у двох предметах олімпіади. Безпосередньо у день проведення олімпіади голова предметно-методичної комісії к.пед.н., ст. викладач Наумук І.М. та члени комісії: ст. викладачі кафедри Чорна А.В., Ібрагімова Л.А. та Сіциліцин Ю.О. визначили індивідуальний рейтинг знань кожного учасника та провели консультації щодо правильності виконання завдань.

Відомості про результати роботи предметно-методичних комісій з визначеним рейтингом учасників по олімпіаді з інформатики розміщені на головному сайті університету.

 

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 21.12.2016 року № 1587 «Про затвердження Положення про Всеукраїнські олімпіади вищого навчального закладу для професійної орієнтації вступників на основі повної загальної середньої освіти», переможцям Олімпіади можуть нараховуватися додаткові бали до сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання з одного предмета. Додаткові бали можуть нараховуватися виключно при вступі на спеціальності, визначені Переліком МОН України.

Звертаємо увагу, що продовжено реєстрацію на додаткову сесію Всеукраїнської олімпіади МДПУ імені Богдана Хмельницького для професійної орієнтації вступників «Інтелектуал» на основі повної загальної середньої освіти.

 

Кафедра інформатики і кібернетики продовжує роботу над поповненням лав студентської молоді, щоб випустити ще більше талановитих фахівців з комп’ютерних наук та цифрових технологій!

ОПРИЛЮДНЕНО ГРАФІК ПРОВЕДЕННЯ ЗНО-2021: ЯКІ ПРЕДМЕТИ ОБРАТИ?

Реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання розпочинається з 1 лютого і триватиме до 5 березня, основна сесія ЗНО пройде з 21 травня по 15 червня. До 30 квітня на сторінках всіх учасників будуть розміщені запрошення-перепустки, де буде зазначено в яку дату, де і який предмет складає учасник ЗНО.

Графік основної сесії ЗНО: 

  • 21 травня — хімія
  • 24 травня — іспанська, німецька, французька мови
  • 25 травня — англійська мова
  • 28 травня — математика (обов’язковий предмет)
  • 1 червня — українська мова, українська мова та література (обов’язковий предмет)
  • 4 червня — історія України
  • 7 червня — фізика
  • 10 червня — біологія
  • 15 червня — географія

Результати будуть оголошені:

  • з хімії — до 4 червня
  • з іноземних мов — до 18 червня
  • з математики та фізики — до 22 червня
  • з української мови, української мови та літератури, історії України та біології — до 25 червня
  • з географії — до 30 червня

У 2021 році учасник може пройти тестування не більше ніж з п’яти предметів.

 

Перелік обов’язкових предметів до вступу на спеціальності 015.39 Професійна освіта (Цифрові технології), 122 Комп’ютерні науки та 014.09 Середня освіта (Інформатика) можна подивитись на відповідних малюнках:

Важливо! На спеціальності технічного профілю необов’язково складати ЗНО з української мови та літератури — підійде лише українська мова. Але якщо у Вас є сертифікат з української мови та літератури — його також можна використовувати до вступу на наші спеціальності.

З детальнішою інформацією про особливості наших спеціальностей можна ознайомитися на сайті.

Випускники шкіл, студенти професійно-технічних закладів і коледжів реєструватимуться на проходження ЗНО у своєму закладі освіти. Для цього необхідно підготувати комплект реєстраційних документів і подати його особі, відповідальній за реєстрацію в закладі освіти.

Випускники минулих років мають можливість зареєструватися самостійно і надіслати комплект реєстраційних документів до одного з регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Пам’ятайте: саме від Вас залежить Ваше майбутнє. А ми Вам допоможемо оволодіти навичками справжнього фахівця!

ВІТАННЯ НАЙАКТИВНІШИХ УЧНІВ-ІНФОРМАТИКІВ

Наша кафедра завжди пишалась своїм прогресивним підходом і ось знову щось новеньке! Ми вже дуже давно казали, що дуже дякуємо всім тим, хто підтримує нас на шляху надання якісної освіти для нашої талановитої молоді, приймає участь та усякими способами підтримує  починання у рамках наших ІТ-заходів для молоді міста і району.

І сьогодні ми раді підтримати молоде підростаюче покоління, а також безпосередньо їх викладачів за активну участь у агітаційній роботі та підтримку у наших прагненнях в рамках участі у профорієнтаційних та наукових заходах кафедри. Сьогодні ми вітали найактивніших і найталановитіших учнів 8-В класу Мелітопольської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 ММР ЗО та їх викладача інформатики Ченцова Олександра Миколайовича на базі STEAM-лабораторії, де завідувач кафедрою Осадчий Вячеслав Володимирович урочисто вручив юним інформатикам новесенький квадрокоптер.

Сподіваємось, ми і на далі продовжимо якісну співпрацю на шляху до сучасного ІТ-простору для нас і наших дітей. Разом до майбутнього!

А ви теж хочете подарунок?

Ну то щож, все що вам потрібно, це бути активними учасниками наших заходів і розділяти наші мрії і бажання зробити цей світ трішечки краще!

УЧАСТЬ ПРОФЕСІОНАЛІВ У НАВЧАННІ ДИЗАЙНЕРІВ

Сьогодні на кафедрі інформатики і кібернетики славетний день, адже після довгої підготовки та переговорів до навчання студентів спеціальності 015.39 Професійна освіта  доєднався фахівець виробництва візуального контенту, випускник Академії фотографії в Кракові Шкіндер Вадим Андрійович.

На першому (лекційному занятті) Вадим Андрійович розповів студентам про історію розвитку графічного мистецтва, передивившись всі основні етапи становлення фотографії в житті людини.

Бажаємо Вадиму Андрійовичу та нашим студентам наснаги та подальших академічних успіхів, сподіваємось що практичні заняття сподобаються студентам не менше, ніж сподобалась глибока та інформативна лекція.

ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ НА ФАКУЛЬТЕТІ ІНФОРМАТИКИ, МАТЕМАТИКИ І ЕКОНОМІКИ

Сьогодні на факультеті інформатики, математики і економіки дуже значущий день, адже сьогодні його «віртуальні двері» було відкрито для всіх учнів шкіл, училищ та коледжів. Для тих хлопців і дівчат, які у найближчому майбутньому стануть абітурієнтами, а в подальшому, ми сподіваємось, і студентами нашого факультету.

Кафедра інформатики і кібернетики звісно ж теж не пропустила цей захід та влаштувала абітурієнтам віртуальне погруження до стін нашого факультету, а саме до Steam-лабораторії, а завідуючий кафедри Осадчий Вячеслав Володимирович та його заступник Наумук Ірина Миколаївна розповіли учням про особливості навчання та можливості подальшого росту у складі студентів спеціальностей 122 Комп’ютерні науки, 014.09 Середня освіта (Інформатика)та 015.39 Професійна освіта (Цифрові технології).

Нажаль конференція завершилась дуже швидко і ми не встигли відповісти на всі запитання, тому ми плануємо провести окремий День відкритих дверей кафедри у найближчий час, тож чекайте на запрошення!

І головне: Будьте здорові!

ЗАХИСТ ДИПЛОМНИХ РОБІТ ВИПУСКНИКІВ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «ОПЕРАТОР КОМП’ЮТЕРНОГО НАБОРУ»

Наші викладачі, як завжди підтверджують звання експертів у своїх напрямах.

Так і сьогодні 6 листопада викладач кафедри Букреєв Дмитро Олександрович приймав участь, як експерт, у проведенні захисту дипломних робіт випускників спеціальності «Оператор комп’ютерного набору» Державного Навчального Закладу «Мелітопольський багатопрофільний центр професійно-технічної освіти».

Кафедра інформатики і кібернетики вітає випускників із вдалим захистом, та бажає вам успіхів на вашому професійному шляху життя!

І чекаємо вас для подальшого навчання у нашому університеті!

ЗУСТРІЧ СТУДЕНТІВ З FULL-STACK DEVELOPER-ОМ АНДРІЄМ СЕНДЕРОМ

13 жовтня до нас завітав аспірант нашої кафедри спеціальності «015 Професійна освіта» Андрій Сендер, який в 2010 році отримав диплом вчителя інформатики. Колись він був простим студентом, а сьогодні він провідний Full-stack та Android & IOS розробник, який співпрацює із багатьма компаніями. Створив особистий сервіс Eda24 та програмує на PHP, JS, NodeJS, HTML5, CSS, SQL, C#, Java мовах.

Завжди приємно зустрічати провідних програмістів і вдвічі приємніше, коли це наші студенти та випускники! 

 

Андрій Сендер ділився досвідом розробки в реальних умовах. Разом зі студентами він розібрав шлях від low-developer`a до teamlead`a і архітектора. Під час лекції були обговорені актуальні стеки технологій в поточному web-development’е. Максимально ефективно обговорили стадії запусків і розвитку стартапів: від ідеї до реалізації.

Особливу увагу аспірант висловив завідувачу кафедри, доктору педагогічних наук, професору Осадчему Вячеславу за запрошення і організацію подібних зустрічей. «Наше майбутнє народжується тут, наше майбутнє починається зі знань», — промовив Андрій.

 

Сподіваємося, що всі поради та секрети, якими поділився Андрій Сендер, стануть в нагоді нашим студентам. Дуже дякуємо за те, що завітали до нас та провели такий інформативний і цікавий семінар! Чекаємо нових зустрічей!

ЗУСТРІЧ СТУДЕНТІВ З TECH LEAD-ОМ КОМПАНІЇ ONE, INC. (США) МАКСОМ ЄЖОВИМ

Сьогодні до нас завітав Максим Єжов – студент-випускник кафедри інформатики і кібернетики за спеціальністю «Комп’ютерні науки», який навчався з 2007 по 2012 роки.

Він брав активну участь у науковому гуртку кафедри та працював на інформаційно-комп’ютерному центрі, коли його очолював Осадчий Вячеслав. Багато займався самоосвітою у сфері ІТ та був ментором у студентів молодших курсів. Після завершення навчання працював розробником PHP-проектів у Profi.net.ua, а потім у AMERIA AG (Німеччина) та з 2016 року – C# розробником у One, Inc. (США), де наразі працює front-end tech lead-ом (staff engineer). На теперішній час він із дружиною виховують доньку, мешкають у Сакраменто, штат Каліфорнія, США.

 

Студентам спеціальностей «122 Комп’ютерні науки», «015.39 Професійна освіта. Цифрові технології», та «014.09 Середня освіта. Інформатика» пощастило побувати на інформативній лекції, де обговорювалось багато цікавих питань, а саме:

  • Як стати успішним IT-фахівцем?
  • З чого почати навчання та як розвивати свої здібності?
  • Як створити кар’єру за кордоном та що для цього потрібно?

До речі, Максим Єжов порекомендував для перегляду книгу Деніела Канемана «Думай повільно – вирішуй швидко», в якій описуються причини, за якими ми здійснюємо вчинки і приймаємо нераціональні рішення, що буде дуже корисно для наших програмістів. Чи завжди нам вдається контролювати мислення? Автор книги висловлює здатність впізнавати і розуміти помилки суджень і вибору – спочатку у інших, а згодом і у себе, – надавши читачеві багату і точну мову для їх опису.

За словами випускника нашої кафедри: «Найголовніше, що треба для успішної самореалізації – довга праця та бажання працювати над собою, завжди шукаючи нові шляхи вирішення задач».

 

Сподіваємося, що всі поради та секрети, якими поділився Максим Єжов, стануть в нагоді нашим студентам. Дуже дякуємо за те, що виділили час та приїхали до нас!

ДАТИ ОСНОВНОЇ СЕСІЇ ЗНО 2021 ТА ОБОВ’ЯЗКОВІ ПРЕДМЕТИ

Реєстрація для участі у ЗНО триватиме з 1 лютого до 5 березня 2021 року.

Дати основної сесії ЗНО:

 

21 травня – хімія

24 травня – іспанська/німецька/французька мова

25 травня – англійська мова

28 травня – математика

1 червня – українська мова або українська мова та література

4 червня – історія України

7 червня – фізика

10 червня – біологія

5 червня – географія

 

В 2021 році для випускників закладів повної загальної освіти стане більше обов’язкових предметів:

Перший обов’язковий предмет – ЗНО з української мови, який має 2 рівні складності – базовий та поглиблений. Перший рівень орієнтується на знання тільки з української мови як державної. Другий рівень більш поглиблений, до якого додається завдання з української літератури.

Другий обов’язковий предмет – ЗНО з математики двох рівнів складності – простіший або складніший. Залежно від потреб випускника, він може обрати один з двох варіантів.

Третій обов’язковий предмет – історія України або іноземна мова на вибір.

Випускники шкіл можуть обрати не більше 5-ти предметів ЗНО.

Щодо розподілення ЗНО з української мови на два рівня, Міністерство освіти і науки України повідомляє: «Ініціатива запровадження двох форм тестування має на меті більш глибоко оцінити рівень знань з української мови і літератури у вступників, які планують здобувати вищу освіту за спеціальностями гуманітарного спрямування, натомість вступники на технічні спеціальності зможуть обрати для себе тест з української мови». Ці спеціальності будуть прописані в Умовах прийому до закладів вищої освіти у 2021 році, проект цього документа буде оприлюднений найближчим часом.

 

З обов’язковими предметами до вступу на спеціальності «122 Комп’ютерні науки», «015.39 Професійна освіта. Цифрові технології» та «014.09 Середня освіта. Інформатика» Ви можете ознайомитися на нашому сайті у відповідному розділі.

Всі програми ЗНО поточного року вже оприлюднені на сайті Центру оцінювання якості освіти в розділі «Підготовка до ЗНО».

 

СВЯТКУВАННЯ ДНЯ МІСТА МЕЛІТОПОЛЯ

27 вересня відбулося найулюбленіше свято усіх мелітопольців та гостей міста – святкування Дня міста Мелітополя.

Традиційною прикрасою свята були святковий ярмарок та виставка «ЕХРО – Простір 2020», до якого долучився і Мелітопольський державний педагогічний університет ім. Богдана Хмельницького. Кафедра інформатики і кібернетики активно приймала участь у святкуванні Дня міста, презентуючи сучасну STEAM-лабораторію, чудову роботу наших студентів з робототехніки, запрошуючи всіх бажаючих дітлахів на курси з робототехніки і програмування.

Гості святкових заходів мали змогу ознайомитись з інноваційними технологіями на локації STEAM-лабораторії, робототехніки, навчально-ігровим осередком концепції «Нова українська школа», а також насолодитися яскравим виступом ансамблю університету «Цвіт папороті», керівник к.п.н. Ускова А.Л.

З ДНЕМ ЗНАНЬ!

День знань розпочався не лише з занять для студентів 2-4 курсів і магістрантів, а й з відвідин учнями 4-ої школи нашої STEAM- лабораторії.

За ініціативи випускників #мдпу вчителя інформатики Ченцова О. та його колег Нікітіної О. та Проценко А. наші викладачі ознайомили учнів

8-В класу Мелітопольської ЗОШ №4 ММР ЗО з технологією розробки ігор, віртуальною та доповненою реальністю та іншими технологіями лабораторії.

З днем знань!