Профорієнтаційна робота кафедри управління та адміністрування

Кафедра у соціальних мережах

День відкритих дверей МДПУ.

День відкритих дверей МДПУ. Майданчик кафедри управління та адміністрування. Інтерес старшокласників міста Мелітополя до спеціальностей менеджмент і маркетинг.

Запрошуємо прокласти шлях до бізнесу, зрости кар'єрно!

Шановні абітурієнти! Запрошуємо на навчання!

Зустріч з учнями 10-11 класів

🎯Сьогодні, 10 лютого, в онлайн-режимі була проведена зустріч з учнями 10-11 класів Червоногригорівської школи (Дніпропетровська область). Захід був проведений в рамках підвищення іміджу кафедри та присвячений популяризації освітніх програм “Менеджмент підприємств та організацій” і “Маркетинг товарів та послуг і рекламний бізнес”. Завідувач кафедри, доцент Павленко О.М., розповів про переваги навчання в
МДПУ імені Богдана Хмельницького
, умови вступу в 2021 році, вартість навчання та проживання у гуртожитку.
📑Неабиякий інтерес в учнів викликала інформація щодо баз практик, міжнародної діяльності та посад, які можуть обіймати наші випускники.
Дякуємо адміністрації школи та учням за проявлений інтерес до наших освітніх програм!
Червоногригорівська об’єднана територіальна громада
🤝👏
📌Запрошуємо до співпраці!

Всеукраїнська олімпіада "Інтелектуал"

Субота була дуже насичена🤩
Сьогодні в нашому університеті пройшла Всеукраїнська олімпіада “Інтелектуал” серед випускників середніх загальноосвітніх навчальних закладів . Наша команда тепло та радісно прийняла учасників, які у майбутньому бажають вступити до нашого університету. Бажаємо їм успіхів та творчих здобутків😌 та чекаємо їх у новому навчальному році,але вже як наших студентів 🤗

Старшокласники Приазовського району завітали до МДПУ

  

Знову відкрито двері МДПУ. Майбутні абітурієнти зустрілися із сьогоднішніми здобувачами освіти по спеціальностям маркетинг і менеджмент!

      

 

День відкритих дверей МДПУ. Майданчик кафедри управління та адміністрування. Інтерес старшокласників міста Мелітополя до спеціальностей менеджмент і маркетинг.
 
День міста та гості майданчика кафедри управління та адміністрування МДПУ імені Богдана Хмельницького
   
Делегація МДПУ імені Богдана Хмельницького взяла участь в роботі РАДИ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
      
95-й навчальний рік в МДПУ

Святкування Міжнародного дня студента
Однією з найважливіших подій у житті сучасної студентської молоді є святкування Міжнародного дня студентів. Напевно, найвеселіші часи в житті людини — це студентські роки. Роки звершень, закоханостей, проривів і розчарувань. Кожен день несе якесь нове, незвичайне, свіже сприйняття. І не біда, навіть якщо вже і не студент зовсім — головне, щоб всередині не втратити ту нитку, що пов’язує воєдино студентське братство.
З нагоди дня студента відбувся святковий онлайн концерт, на якому
були нагороджені студенти почесними грамотами ректору університету за успіхи в навчанні та з нагоди Міжнародного дня студента Васильчук
Анастасія 418і група, Розумна Анастасія 417і група та премійована за
активну громадську позицію та з нагоди Міжнародного дня студента від первинної профспілкового організації університету Шаясюк Ірина 417і група.
Кафедра управляння та адміністрування приєднується до привітань
ректора МДПУ імені Богдана Хмельницького проф. Солоненка А.М., голови ППО доц. Дюжикової Т.М. та декана факультету інформатики, математики та економіки доц. Петренка В.А. Вітаємо всіх студентів — колишніх, теперішніх і майбутніх. І бажаємо творчого натхнення, успіхів у навчанні , щоб кожного у житті чекали успіх і щастя.


Зустріч зі стейкхолдером
 
Ранок 1 лютого розпочався з дуже цікавої та корисної зустрічі. Стейкхолдер Щебликін Станіслав Андрійович, який є фахівцем з ведення клієнтів (англ. «customer support specialist») та працює на одну з американських компаній, провів зустріч з нашими студентами на тему: «Реалії введення бізнесу на просторах Америки». Під час виступу було висвітлено 3 головних питання:
1.Як прийти до співпраці з американськими компаніями?
2.Маркетинг в сфері американського бізнесу.
3.Рекомендації з працевлаштування на віддалену роботу в Україні.
Станіслав розповів про свій довгий шлях від самого початку і до сьогодні. Він поділився зі студентами своїм досвідом, як не опускати руки, навіть тоді, коли бажання щось робити вже зовсім немає. На завершення від себе додав «Те ким ми є сьогодні – це результат прийнятих нами рішень. Та точка, в якій ми зараз знаходимося незалежно від того, подобається тобі твоє становище чи ні, твоя віра визначає те, ким ти є зараз. І якщо ти себе вважаєш негідним або нездатним, то ти таким і залишишся. Зміни свій образ мислення і життя навколо тебе змінитися також, все починається з голови, а інше вже наслідки прийнятих рішень. Слухай себе».
Дякуємо Станіславу за цікаву розповідь та чекаємо на наступні зустрічі!

Спільний круглий стіл «Порядок проведення експертного дослідження операцій з нарахування та виплаті заробітної плати

В рамках співпраці згідно договору № 56/38-06 від 12.10.2020 року між Мелітопольським державним педагогічним університетом імені Богдана Хмельницького та Запорізьким науково-дослідним експертно-криміналістичним центром МВС України 08.12.2020 року було проведено спільний круглий стіл «Порядок проведення експертного дослідження операцій з нарахування та виплаті заробітної плати».
Перед учасниками круглого стола у складі викладачів кафедр факультету інформатики, математики та економіки, студентів спеціальностей 075 Маркетинг, 073 Менеджмент та інших спеціальностей економічного напрямку виступили представники Запорізького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС: судові експерти ‑ Татяна Рева, Катерина Вертепна, Дар’я Біла.
За підсумками круглого столу учасники заходу вирішили і надалі забезпечувати постійну співпрацю викладачів та судово-медичних експертів для обміну досвідом.
 

День відкритих дверей

Кафедра управління та адміністрування взяла участь у проведенні дня
відкритих дверей факультету інформатики, математики та економіки
засобами віддаленого відео зв’язку. Були запрошені на зустріч
старшокласники шкіл міста та регіону. Присутніми на зум-конференції також
були здобувачі бакалаврату, адже спеціальність 073 Менеджмент може
запропонувати освіту на рівні магістратури. До потенційних абітурієнтів
університету звернулися декан факультету, завідувач кафедри, провідні
викладачі із розповідями про особливості освіти на спеціальності та
перспективами працевлаштування, знання яких може допомогти молодій
людині утвердитися в думці про необхідність здобуття вищої освіти та
вибрати майбутню професію. Кафедра презентувала свої спеціальності за
допомогою відеоролика.
Виразимо впевненість в тому, що здобувачі освіти старшої школи та
бакалаврату збагатили своє уявлення про можливості подальшого навчання, і
наочно переконалися в сучасності і актуальності освітніх програм, що
працюють на кафедрі управління та адміністрування, потужності
матеріально-технічної бази факультету та університету, високій культурі та
якісному змісті освіти.

Відеопрогравач

 
 
00:00
 
03:18
 
 

Зустріч зі стейкхолдером

03 листопада 2020 року на кафедрі управління та адміністрування відбулася онлайн зустріч зі стейкхолдером Олійником Владиславом Володимировичем (представник компанії Skyeng) та студентами спеціальностей 075 Маркетинг і 073 Менеджмент. Діалоги зі стейкхолдерами є важливою частиною в навчанні майбутніх фахівців. Під час зустрічі було розглянуто і обговорено широке коло питань, що стосуються якості підготовки та працевлаштування випускників спеціальностей 075 Маркетинг і 073 Менеджмент. Студентів ознайомили з принципами роботи та структурою компанії, вимогами до майбутніх працівників та основами upworking. Також відбулося обговорення:

  • реалізація дуальної форми навчання з подальшим працевлаштуванням молоді;
  • участь стейкхолдерів в оцінюванні якості знань здобувачів вищої освіти при проведенні державної атестації;
  • забезпечення академічної доброчесності.

Зустріч пройшла цікаво, плідно та стала корисною як для викладачів кафедри, так і для студентів.

    


Практичний семінар «Ягідництво – як один з напрямків успішного бізнесу у сільських територіях Запорізької області»У рамках співробітництва з Радою жінок-фермерок Запорізької області та українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва 21 жовтня у Токмацькому районі було проведено практичний семінар на тему «Ягідництво – як один з напрямків успішного бізнесу у сільських територіях Запорізької області». Викладач кафедри управління та адміністрування Данилова О.А. взяла активну участь у цьому заході, де мала можливість не тільки познайомитися з провідними виробниками ягід у нашому регіоні, а й прикладами успішного розвитку їхніх підприємств на основі удосконалення системи внутрішнього менеджменту та впровадження нових елементів маркетингу для просування ягідної продукції на ринку в умовах пандемії.Перспективний розвиток тваринництва в Україні нерозривно пов’язаний із становленням сімейних ферм, які за реальної державної підтримки можуть стати рушійною силою у відновленні цієї галузі. За підтримки уряду Канади на території України взагалі та Запорізької області зокрема впроваджується Український проект розвитку молочного бізнесу. Викладач кафедри адміністрування та управління Данилова О.А. є активним учасником цього проекту не тільки як представник аграрного бізнесу, а й як науковець, поєднуючи у своєму виробництві сучасні науково-прикладні методики розвитку малих підприємств агробізнесу та пропагуючи необхідність використання менеджменту та елементів маркетингу на конференціях і семінарах різного рівня, які проходять у рамках цього проекту.


Взаємодія бізнесу та освіти

З метою розвитку освітньої програми з маркетингу та набуття нею практикоорієнтованого вмісту 1 жовтня 2020 року до кафедри в гості завітав Alexander Kelm – Owner & Chief Editor в AutoExpert. Aftermarket Business Platform. Спільно з деканом факультету інформатики, математики та економіки Петренко Володимиром Андрійовичем та завідувачем кафедри ОлександромМихайловичем Павленко було встановлено, що бізнес та освіта не просто повинні йти поруч, але й доповняти один одного. Цікаві роздуми та ідеї робочої групи були покладені в основу перспективного проєкту, де кожен студент зможе реалізувати себе на 100% та отримати гідну роботу за спеціальністю у найкращих підприємствах України!Далі буде.

.   


Фестиваль “АгроТолока 2020”25 вересня 2020 року у с. Садове Токмацького району відбулося цікаве і пізнавальне дійство «АГРО ТОЛОКА 2020», активною учасницею якого стала викладач кафедри управління та адміністрування Данилова Олена Анатоліївна.Даний захід було організовано і проведено за сприяння таких організацій якОфіс перспективного розвитку, «Рада Жінок-Фермерів в Запорізькій області / Ukrainian Women Farmers Council», «ПРЯМУЄМО РАЗОМ».Продумана і насичена демонстраційними, теоретично-практичними та інформативними семінарами програма дозволила ознайомитися з перспективними напрямками моделями кооперування у сільському господарстві. Впродовж дня присутні змогли відвідати виноградники, сироварню, молочну сімейну ферму, ягідний кооператив; прийняти активну участь у семінарах з питань правового супроводу аграрного бізнесу і долучитися до обговорення гострих і болючих питань розвитку сільського господарства і кооперації в Україні взагалі і нашому регіоні зокрема.

   


Студенти-економісти долучилися до розробки програм розвитку Мелітополя
1 березня студенти-економісти та викладачі кафедри економіки були присутні у конференц-
залі виконавчого комітету Мелітопольської міської ради на засіданні робочої групи з
розробки Програми просування продукції міста Мелітополь на зовнішні ринки.
Місто Мелітополь є одним з небагатьох міст України, яке стало учасником проекту ПРОМІС,
в межах якого розробляються і впроваджуються моделі відкритого демократичного
управління", створюється і просувається бренд міста, вибудовується маркетингова стратегія
міста, тощо.
В ході засідання було презентовано результати виконання етапу Програми просування
продукції міста, відбулось обговорення проектів Програми. Студенти отримали чудову
нагоду апробації теоретичних надбань із основ зовнішньоекономічних відносин,
міжнародної економіки в практикоорієнтованому презентаційному матеріалі та професійній
дискусії.


Форум бізнес-мережі фермерокСтарший викладач кафедри управління та адміністрування, к.е.н. Данилова О.А. прийняла участь в роботі ІІІ Всеукраїнського форуму бізнес-мережі фермерок, який пройшов 16-17 жовтня 2019 року в місті Запоріжжя. Програма форуму включала питання підтримки малого агробізнесу, зокрема розвитку молочного та плодоовочевого сектору в регіоні. Досвідом із практиками та науковцями ділилися фермери Канади, власники тваринницьких ферм та виробництв кормів. Чинниками розвитку сімейної ферми організатори форуму визначили диверсифікацію бізнесу та планування розвитку ферм, планування передачі бізнесу дітям, управлінський облік і фінансовий менеджмент, кооперація як інструмент маркетингу, тощо.Окремої уваги модераторами форуму було приділено якості і безпеці харчових продуктів, стандартизації та сертифікації

. 


Кафедра економіки, управління та адміністрування продовжує поповнення бібліотечного фонду!

На цей раз колективом кафедри було видано та презентовано  навчально-наукове видання «Економіка та менеджмент підприємств за видами діяльності».  Монографія опублікована під редакцією завідувача кафедри економіки, управління та адміністрування Петренка Володимира Андрійовича.

Навчально-наукове видання складається з 6 розділів, кожен з яких присвячений сучасним досягненням у галузях економіки та менеджменту, а різноманіття тематик дає змогу зануритись у найцікавіші наукові напрацювання.

Кафедра висловлює щиру подяку Вченій Раді університету за рекомендацію монографії до друку!

 

Триває захист звітів за результатами проходження виробничої практики магістрів освітніх програм “Управління навчальними закладами” та “Менеджмент підприємств та організацій”. 

Студенти-менеджери на практичному занятті.

 

Змагання менеджерів та маркетологів на кращі знання історії університетуВикладачі кафедри управління та адміністрування провели в головному корпусі університету квест на тему “Ювілей рідного університету”, який був присвячений 95-річчю Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького.Студенти спеціальностей: “Економіка”, “Менеджмент” та “Маркетинг” за умовами змагання поділилися на дві команди, які поетапно виконували різні завдання та приймали участь у конкурсах, що знайомили студентів з цікавими фактами та визначними подіями історії університету.Змагання пройшло цікаво, насичено, в дружній атмосфері. Святковий захід сприяв формуванню в учасників організаторських здібностей, пробудженню зацікавленості в пізнанні історії рідного університету, розкрив творчий потенціал та показав високий інтелектуальний рівень учасників.Солодкі призи заохотили переможців та підтримали настрій команди, що посіла друге місце.         

Кафедра здійснює підго­товку здобувачів вищої освіти за чотирма спеціальностями на освітніх ступенях бакалавр та магістр. Колекти­вом кафедри розроблені вісім освітньо-професійних програм першого та другого рівнів вищої освіти:

В межах освітньо-професійної програми “Готельно-ресторанне господарство та туристичний бізнес” присвоюється кваліфікація “Бакалавр готельно-ресторанної справи”.

Спеціальність 051 Економіка пропонує студентам-бакалаврам навчання за освітньо-професійною програмою “Економіка та бізнес” з присвоєння кваліфікації “Бакалавр економіки”.

Магістрам-економістам присвоюється кваліфіка­ція “Магістр економіки” за освітньо-професійними програмами “Керівництво персоналом та економіка праці” або “Економіка та адміністрування в охороні здоров’я” .

Спеціальність 073 Менеджмент пропонує бакалавру за освітньо-професійною програмою “Менеджмент підприємств і організацій” присвоєння кваліфікації “Бакалавр менеджменту”.

Магістру-менеджеру присвоюється кваліфіка­ції: “Магістр менеджменту” за освітньо-професійними програмами “Управління навчальними закладами” або “Менеджмент підприємств і організацій”.

В межах спеціальності 075 Маркетинг присвоюється кваліфіка­ція “Бакалавру маркетингу” за освітньо-професійною програмою “Маркетинг товарів та послуг і рекламний бізнес”.

Навчальна, виховна та науково-дослідна робота кафедри спрямована на за­безпечення фахівців відпові­дних спеціальностей потенціалом новітніх еконо­мічних, організаційних, управлінських технологій для широкого вибору конкретних напрямків практичної діяльності за фа­хом, на розвиток вмінь само­стійно та кваліфіковано ви­рішувати комплекс завдань відповідно до їх функціона­льних обов’язків.

Задля набуття студентами практичних навичок, якими потрібно володіти для досягнення успіху у своїй професійній діяльності, а також профільної підготовки до майбутньої професійної діяльності в навчальних планах спеціальностей передбачено проходження студентами різних видів практик на підприємствах різної функціональної направленості залежно від обраної спеціалізації. Партнерами кафедри є Товариство з обмеженою відповідальністю “Сільпо-Фуд”, Товариство з обмеженою відповідальністю “Мелітопольський завод турбокомпресорів”, Туристична агенція “Море турів”, туристична агенція “Мир путишествий” та ін.


Форум успішних підприємців


Зустріч зі стейкхолдером!

Перед студентами факультету інформатики, математики та економіки з лекцією виступили представники страхової компанії PZU Україна в Мелітополі.
Студенти дізналися, що убезпечити себе від несподіваних матеріальних збитків можна, оформивши страховку. Сьогодні є різні види страхування, що дозволяють надійно захистити матеріальні інтереси людини при різних обставинах: вдома, на роботі, у відпустці, на дорозі, за кордоном. У цьому питанні головне – обрати надійного страховика з хорошою історією страхової діяльності, такого як PZU Україна. Представництва компанії PZU Україна широко представлені по всій Україні, в тому числі в місті Мелітополь.
Активних студентів запросили на співбесіду з метою працевлаштування в страхову компанію.

Перший тренінг «Пізнай себе» з циклу курсів-тренінгів «Діловий менеджмент»

27 березня 2019 р. пройшов перший тренінг «Пізнай себе» з циклу курсів-тренінгів «Діловий менеджмент».

В заході взяли участь не тільки студенти різних курсів і спеціальностей університету, але й велику зацікавленість виявили військовослужбовці громадської організації «Союз учасників АТО».

Учасникам була запропонована цікава презентація для поглиблення знань щодо своїх прихованих здібностей, після чого відбулася дискусія, розв’язання професійних тестів та проведена низка різних ділових ігор.

Всі з нетерпінням чекають наступного тренінгу і готові до пізнання власних сил, збагачення знань, подолання викликів з «Ділового менеджменту».

     

Зустріч з директором з розвитку компанії “Isatex Invest Group” Фокарді О.К.

ISATEX INVEST GROUP – багатогалузевий холдинг зі штаб-квартирою в м. Мелітополь, який завдяки 15-річному досвіду об’єднує комерційну діяльність, інноваційні бізнес-проекти та соціальне підприємництво. На сьогодні до складу холдингу входять 43 Українські компанії та 3 закордонних підприємства.

Будівництво нерухомості
Оренда, продаж нерухомого майна
Туризм та готельний бізнес
Сільське господарство
Сільськогосподарська переробка
Стратегічний та інвестиційний консалтинг
Енергетика
Управлінська діяльність

Інновації менеджменту в системі нової української школи

10 січня 2019 р. кафедра економіки, управління та адміністрування взяла активну участь у I Відкритому освітньому форумі «Нова українська школа: партнерство в дії», який пройшов на базі Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького.

В межах освітнього заходу викладачами кафедри Гурбиком Ю.Ю. та Сальніковою М.В. було організовано та проведено методичний семінар «Інновації менеджменту в системі Нової української школи». Під час семінару представники адміністрації шкіл та закладів дошкільної освіти отримали інформацію про інноваційні методи пошуку працівників, які можуть застосовуватися в Новій українській школі (скринінг, генеральний рекрутинг, хедхантинг), ознайомились з нетрадиційними методиками підбору персоналу: стресовою співбесідою та співбесідою-головоломкою. Використання даних методик принесе значну користь у процесі формування високопрофесійного колективу у закладі освіти, адже наведені методики вказують рівень стресостійкості викладачів, їх вміння вирішувати та працювати в нестандартних складних ситуаціях, рівень аналітичного і творчого мислення.

     

Викладачі університету побували з профорієнтаційною поїздкою в Василівці

19 грудня 2018 р. представники МДПУ імені Богдана Хмельницького  завітали з профорієнтаційною поїздкою Василівський район Запорізької області. В стінах Василівської гімназії «Сузір’я» зібралися учні і викладачі Василівської гімназії «Софія», Василівських загальноосвітніх шкіл №1 і 3, Камʹянської  загальноосвітньої школи.

Самі викладачі університету оцінюють зустрічі зі старшокласниками дуже продуктивними. Учні та вчителі уважно вислухали інформацію про особливості вступу-2019, основні етапи підготовки та складання ЗНО та допомогу, яку традиційно надає майбутнім студентам Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького. Вони дізналися про підготовчі курси, що діють на базі університету, про консультаційно-інформаційні зустрічі, які проводять його викладачі.

Крім того, їм розповіли про умови вступу і навчання у виші,  перспективи, які відкриваються перед його випускниками тощо.

Діти поставили багато питань та виявили неабиякий інтерес до МДПУ.

Адміністрація і викладачі університету надають велике значення профорієнтаційній роботі, а також розширенню меж географії зустрічей із майбутніми вступниками.

Сподіваємось, що наступного року побачимо сьогоднішніх старшокласників серед студентів Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького.

І тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей

20 грудня 2018 р. на факультеті інформатики, математики та економіки відбувся І тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей.

Мета конкурсу – підготовка фахівців нової генерації європейського рівня, формування у них знань і умінь дослідницької діяльності, для яких установлення на професійну майстерність є пріоритетною стратегією їх життєдіяльності.

Основними завданнями конкурсу є:

  • виявлення та розвиток обдарованих студентів, сприяння реалізації їх здібностей;
  • стимулювання творчого самовдосконалення студентської молоді;
  • популяризація досягнень науки, техніки та інноваційних технологій;
  • залучення провідних вчених, наукових, науково-педагогічних працівників до творчої роботи з обдарованою молоддю.

Взяли участь:

  • Яценюк Марія Станіславівна (116-і) з темою «Хвильові базиси в динамічній оберненій задачі для струни на півосі;
  • Лисенко Владислав Сергійович (417 -і) з темою «Облік даних за страхування на прикладі компанії «Met Libe»;
  • Лазаренко Михайло Вадимович (917-і) з темою «Розробка технології проектування та виготовлення робочих коліс турбокомпресора»;
  • Горушкіна Анастасія Олексіївна (515-і) з темою «Людина моря в предметному полі вітчизняної соціології професійної освіти»;
  • Іванов Олександр Андрійович (317-і) з темою «Створення програмного засобу для вивчення нейронових мереж на прикладі вирешення задачі розпізнавання образів»;

Всі роботи були мали дуже цікаві теми, підготовлені відповідно до вимог та студенти відмінно презентували свої наукові розробки.

Успіхів Вам!

Акредитація освітньо-професійної програми «Керівництво персоналом та економіка праці» спеціальності 051 «Економіка»

На виконання наказу МОНУ №1824-л від 9.11.2018 р. з метою проведення акредитаційної експертизи освітньо-професійної програми «Керівництво персоналом та економіка праці» спеціальності 051 «Економіка» за другим магістерським рівнем вищої освіти у Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького працює експертна комісія у складі:

Колот Анатолій Михайлович – проректор з науково-педагогічної роботи, професор кафедри управління персоналом та економіки праці Державного вищого навчального закладу «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана», доктор економічних наук, професор, голова комісії;

Ігнатенко Микола Миколайович – завідувач кафедри економіки Державного вищого навчального закладу «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди», доктор економічних наук, доцент.

Викладачі кафедри економіки, управління та адміністрування відвідали ІІ туристичний бізнес-форум

27 листопада викладачі кафедри економіки, управління та адміністрування відвідали у місті Запоріжжя масштабний захід – Другий туристичний бізнес-форум.

Форум був поділений на чотири трендових локації: маркетинг (модератор – журналіст Дмитро Гордон), туристичний офіс (модератор – голова Національної туристичної організації України Іван Ліптуга), гастро (модератор – суддя телепроекту «МайстерШеф» Дмитро Горовенко) та фестивалі (модератор – Дмитро Шуров).

Викладачі кафедри спілкуючись з представниками торгової марки «Maresto» домовились про консультації та надання допомоги в придбанні технологічного обладнання для лабораторії «Готельно-ресторанної справи та туристичного бізнесу».

Делегація кафедри отримала попередню домовленість з представниками туристичної агенції «7 Січей» про проходження навчальної практики студентами спеціальності «Готельно-ресторанна справа» на базі цього підприємства беручі участь в організації та проведенні гастрономічних турів.

Також здійсненні перемовини щодо використання відомого запорізького бренду «Майстерня пончиків» на умовах франшизи в Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницього в межах лабораторії «Готельно-ресторанної справи та туристичного бізнесу».

На півкроку до яскравого студентського життя

Тривають дні знайомства школярів міста Мелітополя зі спеціальностями Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, а саме «Економіка», «Менеджмент», «Готельно-ресторанна справа» та «Маркетинг».

Всесвітній День Гідності 2018

2 листопада факультет інформатики, у математики та економіки МДПУ імені Богдана Хмельницького з натхненням та відповідальністю долучилися до проведення в Україні Всесвітнього Дня Гідності 2018 – наймасштабнішого у Європі!

Нагадуємо, що цього року Всесвітній день гідності відбувається у символічний проміжок з 21 листопада – Свята гідності та свободи України – до 9 грудня – Дня боротьби з корупцією.

До участі у ньому зареєструвалися 1 375 осіб, які, за попередніми підрахунками, планується залучити до участі 131 305 осіб із різних закладів освіти по всій Україні!

Студенти факультету згадали свої гідні вчинки, дискутували про гідність, права і свободу громадянському суспільстві!

Вчені, бізнес і влада обговорюють, яким буде майбутнє університетів

11 жовтня 2018 р. в Мелітопольському педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького відбувся круглий стіл на тему «Майбутнє університетів в контексті експоненційних технологій». Представники науки, бізнесу і влади обговорили, яким має бути вища освіта в еру науково-технічного прогресу та інформатизації суспільства.

Участь у заході взяли представники МДПУ, Національної академії педагогічних наук України, представники міської влади Мелітополя, управління освіти Мелітопольської міськради, представники Якимівської, Веселівської, Михайлівській, Приазовської, Гуляйпільської райдержадміністрацій та управлінь освіти, представники бізнесу.

Ректор університету Анатолій Солоненко зазначив, що протягом 95 років університет є потужним науково-освітнім центром південного сходу України. Однак реалії такі, що підготовки висококваліфікованих кадрів, розвитку фундаментальних і прикладних досліджень, включення в міжнародні освітні мережі вже недостатньо.

– Сьогодні університет має не тільки відповідати сучасним запитам суспільства, але і працювати на випередження. Саме тому МДПУ займається не тільки наукою і освітою, а й має безпосередній вихід на підприємства, щоб студенти згодом могли не тільки працевлаштуватися, а й прийняти участь в бізнес-проектах ще в стінах вишу і створити власний бізнес.

Академік-секретар Відділення вищої освіти Національної академії педагогічних наук України, член-кореспондент НАПН Петро Саух акцентував увагу на проблемах і перспективах сучасного університету. Він зазначив, що сьогодні вища школа переживає непрості часи. Так, щорічно 70 тисяч українських студентів їдуть навчатися за кордон, 33% з цього числа вибирають Польщу. Повернутися в Україну і застосовувати отримані знання в рідній країні збираються лише 9% учнів. Біда в тому, що 40% випускників українських вузів ні дня не працюють за фахом.

– Нам потрібна нова модель фінансування, тому що весь світ давно живе в умовах ринку, і тільки освіта – ні. А адже це – одна з основних послуг. У фінансових питаннях університети повинні бути автономними, щоб розвиватися, – впевнений Петро Саух.

Директор Навчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти Олена Федорова розповіла про досвід співпраці МДПУ імені Богдана Хмельницького з освітніми установами та управліннями освіти при реалізації Концепції Нової української школи.

Завідувач кафедри інформатики і кібернетики Вячеслав Осадчий висловив упевненість, що основою університету майбутнього є інформаційні технології. Однак щоб не втратити себе в еру науково-технічного прогресу, важливо також не забувати про соціокультурної місії.

За словами проректора заочного (дистанційного) відділення університету Олени Арабаджи, університет першим підключився до розробки інтеркультурної стратегії Мелітополя й туристичних маршрутів, включаючи гастрономічний туризм, чималу увагу приділяється реабілітації учасників АТО і роботі з переселенцями.

Заслухавши спікерів, учасники круглого столу жваво дискутували, але прийшли до єдиної думки: щоб йти в ногу з часом, університети повинні співпрацювати з освітніми установами, владою, бізнесом і громадою. І Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького давно на правильному шляху!

Акредитація освітньо-професійної програми «Економіка та адміністрування в охороні здоров’я» спеціальності 051 «Економіки»

На виконання наказу МОНУ №1822-л від 9.11.2018 р. з метою проведення акредитаційної експертизи освітньо-професійної програми «Економіка та адміністрування в охороні здоров’я» спеціальності 051 «Економіка» за другим магістерським рівнем вищої освіти у Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького працює експертна комісія у складі:

Козирєва Олена Вадимівна – завідувач кафедри менеджменту і адміністрування Національного фармацевтичного університету, доктор економічних наук, професор, голова комісії.

Мармуль Лариса Олександрівна – професор кафедри економіки Державного вищого навчального закладу «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди», доктор економічних наук, професор.

    

Святкування 95-чя МДПУ імені Богдана Хмельницького

9 жовтня 2018 р. напередодні святкування 95-чя МДПУ імені Богдана Хмельницького викладачами кафедри економіки, управління та адміністрування проведено пізнавальний захід-гру «Інтелект строумінг» з першокурсниками спеціальностей «Економіка», «Менеджмент», «Маркетинг» та «Готельно-ресторанна справа».

Захід проходив в святковій атмосфері та складався з чотирьох етапів:

1 етап – «Привітання команд». В ході конкурсу учасники шляхом жеребкування визначились до якої команди вони відносяться («Торнадо», «Дівчата», «Гармонія»), обрали своїх капітанів та визначились з назвою, девізом та емблемою команди.

2 етап – «Бліц-турнір». Під час даного змагання учасники команд відповідали на питання ведучого.

3 етап – «Складання анограм». Кожна команда отримала свій пакет завдань, в якому знаходились питання з різних галузей знань, це дало змогу розширити та підвищити інтелектуальні здібності студентів.

4 етап – «Рекламування». Команди отримали завдання презентувати випадковий побутовий предмет та виявити його альтернативне застосування в різних життєвих ситуаціях.

Переможцем пізнавального заходу «Інтелект строумінг» виявилась команда «Гармонія», яка правильно відповідала на поставленні питання та проявила більшу активність і креативність під час виконання завдань у конкурсах. Команди «Торнадо» та «Дівчата» отримали однакові бали та посіли почесне друге місце.

Викладачі кафедри економіки, управління та адміністрування відвідали ІІ Туристичний бізнес -форум

27 листопада 2018 року викладачі кафедри економіки, управління та адміністрування відвідали у місті Запоріжжя масштабний захід – Другий туристичний бізнес-форум.

Форум був поділений на чотири трендових локації: маркетинг (модератор – журналіст Дмитро Гордон), туристичний офіс (модератор – голова Національної туристичної організації України Іван Ліптуга), гастро (модератор – суддя телепроекту «МайстерШеф» Дмитро Горовенко) та фестивалі (модератор – Дмитро Шуров).

Викладачі кафедри спілкуючись з представниками торгової марки «Maresto» домовились про консультації та надання допомоги в придбанні технологічного обладнання для лабораторії «Готельно-ресторанної справи та туристичного бізнесу».

Делегація кафедри отримала попередню домовленість з представниками туристичної агенції «7 Січей» про проходження навчальної практики студентами спеціальності «Готельно-ресторанна справа» на базі цього підприємства беручі участь в організації та проведенні гастрономічних турів.

Також здійсненні перемовини щодо використання відомого запорізького бренду «Майстерня пончиків» на умовах франшизи в Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницього в межах лабораторії «Готельно-ресторанної справи та туристичного бізнесу».

      

Засади дуальної освіти та практикоорієнтоване навчальне середовище університету

Одна з найбільших торгово-промислових груп України, один з чільних українських рітейлерів з понад 600 торговельними точками на всій території країни разом з МДПУ імені Богдана Хмельницького уклали угоду про співробітництво та обмінялися взаємовигідними пропозиціями майбутньої співпраці.

Крім торговельних мереж, бізнес-інтереси групи компаній Fozzy Group охоплюють виробництво продуктів харчування, банківський та ресторанний бізнес. Саме такий широкий спектр інтересів компанії находе втілення в низці спеціальностей університету, на яких навчаються майбутні фахівці, що можуть знайти своє перше робоче місце на підприємствах групи компанії Fozzy Group.

Торгівля продуктами і товарами для дому в супермаркетах “Сільпо”, оптових гіпермаркетах Fozzy формату cash&carry, магазинах біля дому “Фора” і “Бумі-маркети” вже зараз відбувається з активною участю сьогоднішніх студентів і випускників минулих років університету. Саме з метою якісної професійно орієнтованої освіти, забезпечення всіх можливостей студентству сформуватися в стінах університету та під час практик на підприємствах висококваліфікованими менеджерами, економістами, маркетологами та співробітниками готельно-ресторанної бізнесу и було закладено підвалини взаємодії двох потужних в своїх сферах підприємств – групи компаній Fozzy Group та Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького.

Договір підписали ректор університету Солоненко Анатолій Миколайович та директор ТОВ “Сільпо-Фуд” Ляшенко Ігор Олегович, інтереси якого представляла менеджер з персоналу Комунецька Катерини Олександрівна.

Схожі за змістом принципи діяльності групи компаній та університету, а саме фокус на інноваційному вдосконаленні ведення справ, створює нові можливості для розвитку обох учасників угоди.

Триває осінній марафон «Днів відкритих дверей в МДПУ»

Старшокласники смт. Якимівки завітали 22 листопада до Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, знайомилися із особливостями освіти на економічних та управлінських спеціальностях.

У майбутніх рестораторів була можливість «приміряти» форму шеф-кухаря та забрати фотографію на згадку.

    

“Менеджмент як мистецтво управління”

9 листопада 2017 року кафедра економіки, управління та
адміністрування провела відкрите заняття з елементами гри на тему
“Менеджмент як мистецтво управління”. Учасниками заходу були студенти всіх курсів спеціальності Менеджмент та викладачі кафедри у ролі журі та ведучого.
Студенти розділилися на дві команди (“Біг Бос” та “Лідери”) та глядацьку аудиторію. Під час заняття були проведено конкурси: “представлення команд” (домашнє завдання), “крокодил”, “вгадай, хто”.
У ході проведення навчально-пізнавального заняття з елементами гри студенти розкрили свої творчі здібності, показали вміння нестандартно та асоціативно мислити, сформували навички працювати та взаємодіяти в команді та розкрили резерви підвищення якості навчання і корпоративної культури.
Після закінчення усі учасники були нагороджені солодким призом.

Колайдер професійного спрямування

Більше сотні школярів з Приазовського району Запорізької області приїхали до МДПУ аби поринути в атмосферу студентського життя. Під час пізнавального «Квесту» учасники заходу ознайомитися зі спеціальностями кафедри економіки, управління та адміністрування, а саме: «економіка», «менеджмент», «готельно-ресторанна справа» та «маркетинг».

Про своє майбутнє професійне спрямування учасники дізнавалися завдяки “колайдеру професій”,  який в цікавій формі надавав пояснення щодо обраних спеціальностей та пробуджував їх інтерес до прийняття відповідального рішення щодо обрання професії.

Спеціальність готельно-ресторанна справа була представлена фотозоною  у вигляді експозиції з тантамаресок.

Школярі, які визначились з майбутньою спеціальністю, від викладач